Mýdlo

Solný kámen opět trochu jinak

Dnes jsem vyrobila jeden z mých oblíbených solných kamenů a jak již název tohoto příspěvku napovídá opět tak trochu jinak…

V čem se liší od mých dříve vyrobených solných kamenů, lze poznat již od pohledu. Kokosové uhlí jsem vyměnila za modrý jíl a červený jíl jsem vyměnila ze růžový jíl. Také jsem si pohrála se složením.

V základu je pořád 80% kokosového oleje a 15% bambuckého másla, ale oproti minulému mýdlu jsem místo ricinového oleje použila rýžový olej v 5%.

Také v jednotlivých vrstvách jsem použila rozdílné soli, zatímco v růžové vrstvě je společně s růžovým jílem růžová himalajská sůl, tak v bílé společně s kaolinem a modré společně s modrým jílem, jsem použila mořskou atlantskou sůl. Obě soli jsem ještě jednou namlela na velmi jemnou strukturu aby bylo mýdlo co nejjemnější. Množství soli jsem oproti minule snížila o 10% – obsah soli je tedy 60%.

Do louhu jsem rozpustila humánní hedvábí a mýdlo jsem opět nechala v jeho přirozené vůni, tedy bez esenciálních nebo vonných olejů.Vršek mýdla jsem ozdobila hrubou himalájskou solí.

Pak putovalo mýdlo na 2 hodinky do trouby a ještě horké nakrájet…

Normální

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s