hybride soap
Mýdlo

Pánské“Hybridní“ mýdlo

Toto mýdlo vzniklo speciálně na přání mojí kamarádky, chtěla vyrobit pánské mýdlo, které se dá použít i na holení v modro bílé kombinaci barev.

Rozhodla jsem se proto, že vyrobím mýdlo hybridní, tedy mýdlo, které je vyrobeno pomocí dvou hydroxidů takzvanou smíšenou saponifikací a to hydroxidu sodného a hydroxidu dráselného. Hydroxid sodný (NaOH) se používá pro výrobu mýdla tuhého a hydroxid dráselný (KOH) se používá na výrobu mýdlové pasty, která se poté ředí destilovanou vodou a vzniká tekuté mýdlo. Kombinace těchto dvou hydroxidů vytváří mýdlo, které je unikátní. Pro mýdlo na holení se většinou používá mýdlo, které má větší obsah KOH a menší poměr NaOH. Já budu vyrábět mýdlo, které ale bude sloužit nejen na holení, ale bude takové univerzální, takže použiji větší podíl NaOH a KOH bude v menším poměru.

Složení olejů je: Kokosový olej 22%, Sádlo 22%, Olivový olej 21%, Bambucké máslo 11%, Kakaové máslo 11%, Rýžový olej 8%, Ricinový olej 5%.

Poměr 70% NaOH a 30% KOH s 8% SF.

Vonná kompozice z vonných olejů : 85% Tabák, 5% Bazalka a grepfriut, 2% Cotton fresh, 2% Bois de siam, 1% Patchouli.

Do rozehřátých másel a olejů jsem zamixovala kaolin a postupně přidala roztoky KOH a NaOH s rozpuštěným hedvábným pudrem.

Umíchala jsem emulzi a rozdělila na 3 díly. Každý díl jsem obarvila zvlášť a teprve potom jsem přidala směs vonných olejů a umíchala do střední stopy, první vrstva tmavě modrá směs oxidu a indiga, bílá část s oxidem titanu a nakonec světle modrá část s modrou mica oxidem.

Mýdlo putovalo na dvě hodinky do trouby na 55°C. Celou noc bylo v troubě a druhý den jsem mýdlo nakrájela a orazítkovala. Mýdlo má oproti klasickému tuhému, kde je použit pouze NaOH, gelovější struktruru ale cena za kvalitnější pěnu je ta, že mýdlo bude rychleji ubývat, ale za tu krásnou hustou pěnu to stojí!

Normální

1 komentář: „Pánské“Hybridní“ mýdlo

  1. Pingback: Pánské“Hybridní“ mýdlo — FreyaHemgjord | Mon site officiel / My official website

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s