frézie mýdlo
Mýdlo

Mýdlový maraton

Zde je článek, který jsem dokončila až teď, přiznám se trochu jsem na něj zapoměla 😀


Karanténa stále trvá a já jsem stále doma, nenudím se, to ani zdaleka ne, já jsem člověk který se nenudí nikdy. Volno jsem využila myslím si velmi plodně, mezi prací na domečku (kde jí je pořád ještě spousta), tvořím i mýdla… jak jinak že?

Mýdlový maraton vznikl na popud kamarádky ze Švédska, která mne poprosila o nějaké mýdla a tak jsem popustila uzdu své kreativitě a začala tvořit a dala jsem si takový mýdlový maraton. Ten je složen ze 4 mýdel vyrobených velmi krátce po sobě.

Levandule jako číslo jedna.

Mýdlo z vůní levadule je taková klasika, kterou dělám velmi ráda. Levandule patří k mým nejoblíbenějším květinám její vůně je omamná…

Tohle mýdlo je číslo jedna v maratonu. Mýdlo je vyrobeno technikou ombre.

Složení je sádlo, olivový extra panenský olej kde se macerovala alkana, destilovaná voda, kokosový olej, bambucké máslo, ricinový olej, levandule esenciální olej, kaolin, humánní hedvábí, dále je hmota rozdělena na hmotu oxidem titanu a fialové micy, pro tvrdost je přidána sůl.

Trochu se my v mýdle udělaly bublinky, ale to je naštěstí jen věc vzhledová ne funční.


Frézie jako číslo dvě.

Rozhodla jsem se ozvláštnit mýdlo a udělat takzvané „CONFETTI“ mýdlo a tak jsem použila odřezky mýdla LEVANDULE a odřezky mýdla PUDROVÝ SEN, část odřezků z levandulového mýdla jsem obarvila růžovou micou a část žlutým oxidem. Jako vůni jsem použila vonný olej Frézie.

Mýdlo jsem vyráběla na dvakrát, nejdříve jsem připravila hmotu, kterou jsem následně rozdělila na jednu větší a jednu menší část, do větší části jsem přimíchala zelenou micu a nalila do formy, poté jsem připravila druhou část, kde jsem přimíchala fialovou micu a nalila jsem opatrně tuto hmotu na první, tím vznikly dva pruhy, jeden hrubší zelený a druhý tenčí fialový. Obě části jsou jen lehce obarvené aby si mýdlo zachovalo pastelové barvy.

Mezitím co mi hmota tvrdla ve formě jsem si připravila druhou část, která je bílá, do olejů jsem přidala oxid titanu (rozpustný v olejích) a umíchala střední stopu, rozdělila jsem si ji na 2 velké formy a jednu poloviční, na ztuhlé mýdlo ve formě jsem střídavě přidávala „konfety“ a mýdlovou hmotu, nakonec jsem vše pořádně protřepala a pro jistotu aby nezůstal v hmotě žádné vzduchové bublinky jsem vzala na pomoc ještě špejli. Nakonec jsem top mýdla posypala zbytky „konfet“ a polila zbytkem hmoty a šup do trouby na 2 a půl hodiny při 60°C.

Složení mýdla je: Olivový extra panenský olej, sádlo, destilovaná voda, kokosový olej, bambucké máslo, „konfety“ odřezky mýdla, ricinový olej, vonný olej frézie, Kaolin, oxid titanu, mica oxid, sůl.


Jasmín a zelený čaj jako číslo tři.

Jasmínové mýdlo se zeleným čajem je další mýdlo v pořádí, které mám ráda, díky vůni. Jasmín je vůně opojná, ale zelený čaj jí dodává čerstvost a svěžest. Horní část mýdla je ozdobená květy sušeného jasmínu.

Složení mýdla je 40% sádlo, 22% olivový olej, 20% Kokosový olej, 15% bambucké máslo a 3% ricinový olej, v nichž jsem rozmíchala oxid titanu. Jako vodní složku jsem použila nálev z jasmínu pravého, zeleného čaje a máty peprné, ve které jsem rozpustila sůl.

Dále jsem hmotu rozdělila na 3 části, jednu jsem nechala jak je, do druhé jsem přidala Matcha čaj se zelenou micou a do třetí jsem přidala špetku žlutého oxidu. Vonné oleje jsem použila 70% jasmín a 30% zelený čaj a smíchala se škrobem, který má v tomto případě funkci fixátoru vůně.

Mýdlo šlo tentokrát velmi rychle do husté stopy, je to vina vonných olejů, přidala jsem je totiž do olejů před přidáním hydroxidu a mám vyzkoušeno, že je lepší dát až do stopy, ale i tak se mi podařilo mýdlo „nakydat“ do formy. Příště se raději budu řídit tím, že hold ve stopě neudělají takovou paseku.

Mýdlo pak šlo na 2 hodinky do trouby a potom do krabice, druhý den jsem nakrájela.


Aloe a Avokádo jako číslo čtyři.

Toto mýdlo vyniká hustou jemnou pěnou s lehkou svěží vůní.

Základní složení olejů je toto:

Olivový olej 30%, sádlo 23%, kokosový olej 22%, bambucké máslo 20%, ricinový olej 3% a avocádový olej 2%.

Jako vodní složka posloužil Aloe vera štáva a avokádové pyré, které jsem přidávala do stopy společně s jílem z mrtvého moře do jedné části a zeleným jílem se směsí chlorely a spiruliny v druhé části.

Do obou částí jsem pak přimíchala směs esenciálních olejů cedr, eukalyptus, bois de siam, kafr a litsea cubeba, vůni jsem fixovala kukuřičným škrobem.

Mýdlo po vyzrání mírně ztratilo zelenou barvu, ale to jsem předpokládala, neboť chlorela i spirulina po čase v mýdle blednou.

Normální

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s