Mýdlo

SLUNÍČKOVÉ (měsíčkové) SUNSET OMBRÉ mýdlo

Sluníčkové Ombre mýdlo je vlastně měsíčkové mýdlo, je totiž vyrobené z měsíčku macerovaného v olivovém oleji. Barvu mu dala kurkuma a techniku ombre jsem zvolila protože jsem ji už dlouho nedělala a k tomuhle mýdle se perfektně hodí. Mýdlo s měsíčkem jsem už dlouho nevyrobila a tak už byl čas nějaké vyrobit.

Na výrobu mýdla jsem použila vyšší podíl sádla a to 30% , oliva ve které se maceroval měsíček je také 30% , následuje kokos 18% , kakaové máslo 10%, slunečnicový HO 10% a ricin v množství 2%.

Další přísady jsou: humánní hedvábí rozpuštěné společně se solí v roztoku hydroxidu sodného, Kurkuma rozmíchaná v troše olivového oleje (odebrané množství odečtené z celkového množství olejů), oxid titanu pro bílou barvu, který jsem rozpustila v trošce destilované vody (také odebrané z celkového množství vody) a nakonec na ozdobení sušené okvětní lístky měsíčku lékařského.

Kurkuma podporuje dobrý stav a pěkný vhled kůže a pomáhá cirkulaci a výživě povrchu těla. Proto ji ženy v Indii používají jako pleťovou masku zdraví a krásy. Kurkuma čistí a vyživuje pleť pomáhá jí udržovat elastickou a mladistvou. Kůži hluboce pročišťuje, nevysušuje ji a udržuje ji hydratovanou a zářivou, používá se při ekzémech, akné i na pihy.

Měsíček je velmi ceněný pro své dezinfekční, antibiotické a antiseptické účinky. Šetrně léčí plísňová onemocnění kůže, na které klasická medicína často předepisuje léky s nepříjemnými vedlejšími účinky nebo omezenou dobou používání. Pro tyto účely můžeme použít jak nálev, tak mast z měsíčku.
Nejen že ničí škodící mikroorganismy, také podporují tvorbu nových tkání, a tím urychlují celý proces hojení kůže.

Existuje mnoho způsobů jak udělat mýdlo technikou OMBRE, já jsem použila techniku, kdy se začíná spodní nejtmavší vrstvou a končí nejsvětlejší. Dá se použít i opačná varianta kdy se začíná tou nejsvětlejší vrstvou a končí nejtmavší.

Já jsem zvolila tu první variantu a tak jsem postupovala tak, že jsem základní neobarvenou hmotu (v emulzi) rozdělila na jednu menší a jednu větší část, do té větší části jsem přimíchala oxid titanu rozmíchaný ve vodě a do druhé menší části jsem přidala kurkumu smíchanou s olejem. Začala jsem první nejtmavší vrstvou a postupně vrstvu po vrstvě jsem vždy přidávala do tmavé části po lžičce hmoty světlé…pěkně vrstvu po vrstvě.

Nakonec jsem na povrch nalila zbytek světlé hmoty a na ozdobení jsem použila malé kapky tmavé hmoty, které mi zbyly po míchání a párátkem jsem vytvořila takové srdíčko-lístek, nakonec jsem mýdlo na kraji ozdobila sušeným měsíčkem a šup s ním do trouby.

Druhý den, nastal čas pravdy… jak se asi mýdlo povedlo?

Já myslím že se povedlo moc!!!

Normální

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s