Mýdlo

Nová forma-nové mýdlo♥

Jak jsem již psala v minulém příspěvku Tymiánové mýdlo HP (HT) , pořídila jsem si novou „mini“ formu a konečně pořádný strunový kráječ a tak mi nezbylo nic jiného než nové „hračky“ vyzkoušet. Rozhodla jsem se udělat mýdlo, které spadá spíše do kategorie PÁNSKÉ, ale samozřejmě není primárně určené jen pro muže, ale i pro ženy které mají rády silnější vůňi tabáku. Ze Švédska jsem si nechala přivézt vůně, které mám odzkoušeny a fungují v CP procesu skvěle, nijak dramaticky neurychlují stopu, dávám je ovšem ne na začátku do olejů, ale až před litím do formy a pracuje se s nimi velmi dobře.

Vůni kterou jsem vybrala pro toto mýdlo jsem zkoušela poprvé a musím uznat že je velmi aromatická, vůně má složení 70% Tabák, 18% Jasmín, 2% Santal.

Základní receptura pro toto mýdlo je:

37% oliva panenská

21% Sádlo

21% kokosový olej

18% bambucké máslo

3% ricinový olej

Polovinu vody jsem nahradila pivem a v druhé polovině jsem rozpustila společně s hydroxidem humánní hedvábí. Přidala jsem do olejů ovesné vločky a Manjistha prášek.

Část hmoty jsem odlila a přidala kokosové aktivní uhlí rozmíchané v troše olivového oleje, tato část hmoty přišla na spodní vrstvu, do malého množství této hmoty jsem přilila část základní hmoty a přes stěrku jsem nalila do formy na první vrstvu, pak přišla vrstva základní a na povrch jsem použila světlejší základní vrstvu, kterou jsem mírně zesvětlila pomocí oxidu titaničitého. Na povrch jsem pak nakapala směs bronzové mici s glycerinem a zbytek aktivního uhlí v oleji. Formu jsem dala do trouby na 50°C asi na 2 hodinky, pak šla do ručníku.

Musím uznat, že díky přilnavosti povrchu formy jsem opravdu trochu zápasila při odformování, ale výsledek je super! Jsem moc ráda že jsem formu koupila a určitě to není poslední taková forma, určitě budu chtít ještě jednu větší na 1 kg olejů. Kráječ přišel na řadu vzápětí a musím uznat že s tou tenkou strunou funguje naprosto báječně… až mne mrzí že těch mýdel nebylo tolik…krájení mně teď baví ještě víc než dřív.

Mýdla teď půjdou odpočívat, ale v hlavě se mi rodí další mýdlo…teď když je situace ve světě tak vážná a máme nařízenou karanténu, jak lépe a smysluplněji vyplnit čas než výrobou mýdla? Já sice pořád pracuji, ale do práce chodím jednou za tři dny a tak se najde i nějaký ten čas na nové mýdla!

Normální

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s