Mýdlo

Mrkvové mýdlo s medem a skořicí.

Asi si teď říkáte: “ o tomto mýdle jsem už četl/a” a máte pravdu, toto mýdlo vyrábím opravdu dlouho a pořád stejně ráda…časem jsem si vychytala konzistenci a ohlídala stopu, takže se mi již nestává, že musím mýdlo formy “kydat” i když pracuji s vyššími teplotami a také obsahem cukru v medu a mrkvovém pyré, nicméně tento recept se opět trochu liší ve složení…

Mrkvové mýdlo vyrábím každý rok minimálně jednou, patří společně se zázvorovým a pivním mýdlem mezi mé nejoblíbenější. Není nikterak ovoněné, voní pouze přirozené krásnou vůní medu a skořice.

Neliší se složením přidaných ingrediencí, ale upravila jsem základní složení olejů.

Zatímco v uplně prvním složení jsem použila: olivový olej, bambucké máslo, kokosový olej, ricin, včelí vosk, mrkvový olej.

V druhém jsem přidala skořicový olej (tedy macerát skořice v olivovém oleji), ve třetí verzi jsem si již více pohrála s oleji a kromě základních jsem ještě přidala jojobu, kakaové máslo… tak dnešní verze obsahuje místo jojoby, olej makadamiový a místo kakaového másla jsem použila moje oblíbené sádlo.

Ostatní přidaná aditiva zůstaly stejná a to med, mrkvové pyré a skořice.

Nejprve jsem rozpustila všechny tuhé tuky, másla a vosk, pak jsem přidala tekuté oleje. Do zahřáté směsi olejů jsem přidala mrkvové pyré s rozpuštěným medem a vše jsem pořádně promixovala. Hydroxid jsem rozpustila v destilované vodě.

Jakmile byla teplota louhu a olejů na přibližně stejných stupních (60°C) smíchala jsem je dohromady a velmi opatrně jsem je promixovala ponorným mixérem na nejnižší stupeň. Jakmile byla hmota v emulzi přestala jsem mixovat mixérem a jen jsem promíchala ručně… a hned jsem hmotu nalila do formy…tuhne velmi rychle takže poslední množství nalévané do formy už nebylo ani v té lehké stopě…ale už ve střední hustotě…

S hmotou se krásně pracuje i když je velmi málo času dostat mýdlo do formy tak aby jste nemuseli kydat…

Pak stačí mýdlo ve formě “utřepat” a příjde na řadu zdobení skořící, na poprášení skořice (mimochodem skořice kterou jsem použila je v bio kvalitě a opravdu nádherně voní) jsem použila velmi jemné sítko. Nakonec vytvořit tuhle pěknou texturu se kterou mi pomohla vidlička. Pak šla forma do krabice, ale musí se hlídat aby se nepřehřálo…zde hraje krabice spíše roli ochrannou, aby nenapadlo třeba někoho z rodiny si s čerstvým mýdlem “hrát” 😀

čerstvě ve formě

Tohle mýdlo nemá žádný složitý design ani žádný “wow” efekt na první pohled, ale já ho prostě miluji tak jak je a proto vždy když jej vyrábím používám stejný design a experimentuji jen s horní vrstvou mýdla…už jsem uvažovala, že bych mu dala nějaký speciální design…ale nakonec jsem vždy zůstala u toho “obyčejného” přírodního vzhledu, který mi k tomuto mýdlo prostě sedí nejvíc.

Kompletní složení: Olivový olej, kokosový olej, sádlo, bambucké máslo, destilovaná voda, mrkvové pyré, makadamiový olej, ricinový olej, včelí vosk, med, mrkvový olej, skořice.

Normální

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s