Mýdlo

Monoi de Tahiti mýdlo

Toto mýdlo jsem vyrobila jako úplně poslední a je určeno na Vánoce. Dlouho jsem uvažovala jaké mýdlo mám vyrobit a v záplavě těch s vánočními motivy jsem nakonec zvolila pravý opak. Vůňe Monoi de Tahiti je totiž nádherně květinově teplá…jako slunečný den na Tahiti.

Původně jsem tuto vůni měla jako originál Monoi de Tahiti olej Bio od Janinky z Nature Store a protože mi opravdu nádherně voní rozhodla jsem se že koupím i vonný olej. Nejdříve jsem byla mírně zklamaná, neboť mi přišlo že ta vůňe se od originálu dost liší, ale vůňe je hodně koncentrovaná, takže po přidání do mýdla voní nádherně.

Mýdlo tedy kromě vonného oleje Monoi de Tahiti obsahuje také originální olej který je úžasný jak na vlasy tak na pokožku. Bio olej Monoi de Tahiti je vlastně panenský kokosový olej ve kterém jsou macerovány okvětní lístky tahitské gardénie, známé také jako tiaré Gardena tahitenesis. Slovo Monoi znamená ve starobylém tahitském jazyce vonný olej a je již po tisíciletí používán obyvateli Francouzské Polynésie jako prostředek univerzální péče o tělo i vlasy. Ve starověku sloužil i při náboženských a rituálních obřadech, a proto je někdy označován jako tzv. „svatý olej“.

Gardena Tahitensis

Nejdříve jsem si navážila a roztopila oleje a tuky, pak jsem k nim přidala kurkumu smíchanou s vodou, kterou jsem odebrala z celkového množství vody potřebné k rozpuštění NaOH. Ubrala jsem také trochu na rozpuštění oxidu titanu. Ve zbylém množství vody jsem namočila hedvábí. Olej Monoi de Tahiti jsem odebrala z celkového množství kokosového oleje, rozpustila jsem jej a přidala do něj vonný olej. Jakmile oleje dosáhli teplotu 40°C začala jsem připravovat louhový roztok, do něj jsem přidala himálajskou sůl a nechala rozpustit společně s hedvábím.

Louh stačilo dát na chvíli za okno a během chvilky mi teplota klesla na 40°C, mezitím teplota olejů klesla na 38°C. Louh jsem přecedila přes sítko a přepasírovala zbytek rozpuštěného hedvábí. Mixérem jsem zamíchal jen krátce do emulze, a rozdělila jsem na větší a menší část. Do menší části jsem přidala oxid titanu a olej s vůní. Do druhé části jsem přidala jen olej s vůní. Vše jsem ještě krátce promixovala mixérem a nalila do formy. Špejlí jsem hmotu ve formě promíchala a zabalila do ručníku. Gelová fáze proběhla a už jsem se mohla jen těšit na druhý den ….

Podložku která byla vložena do formy jsem potřela zlatým mica oxidem smíchanými s kapkou alkoholu.

Druhý den šlo mýdlo krásně z formy. Tuhle část miluje asi každý mydlář. Vždy mi přijde ale strašně krátká 😂. Krájení, očištění okrajů a razítkování. Teď už jsou tyto voňavé krásky na roštu a budou zrát aby mohly na Vánoce někomu pod stromečkem udělat radost svou nádhernou vůní a jemnou péčí.


K výrobě mýdla jsem použila sádlo, kokosový olej, olivový olej extra panenský, slunečnicový olej HO, bambucké máslo, ricinový olej, Monoi de Tahiti olej, vonný olej Monoi de Tahiti, humánní hedvábí, himálajskou růžovou sůl, kurkumu a oxid titanu.

Normální

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s