Mýdlo

Borové HTHP mýdlo

Na toto mýdlo už jsem se dlouho těšila. Zde v hlavní roli hraje borovice. Mýdlo kromě základních olejů obsahuje v přetučnění bambucké máslo, panenský olivový olej a rozmarýnový oleoresin. Výluh z borového jehličí a borovicový esenciální olej. Krom toho obsahuje směs alkoholových tinktur.

Největší podíl má tinktura z borovicových pupenů, poté tinktura z borového jehličí, dále tinktura z včelího pylu, propolisu, borové pryskyřice, santalového dřeva a myrhy. Další složka je nimbový prášek a řecký bílý jogurt.

Mýdlo jsem vyráběla metodou HTHP . Každá z tinktur je unikátní. Některé obsahují 90% některé 80% některé 40% alkoholu. Všechny jsem si vyráběla sama. Například tinktura z borovicových pupenů pochází ještě ze Švédska, kde jsem si brzy na jaře nasbírala borové pupeny a naložila do 90% lihu, tato tinktura je 3 roky stará, ale stále velmi silná. Stejně tak propolisová tinktura ta je také v 90% alkoholu a je dovezena ještě ze Švédska. Ostatní tinktury jsou mladší a například santalová tinktura je s obsahem alkoholu 40% a je v podstatě nejmladší tinktura, stará asi 2 měsíce. Celkový obsah tintury v tomto mýdle je něco málo přes 10%.

Sádlo, kokosový olej, bambucké máslo, olivový olej panenský, slunečnicový HO, ricinový olej, rozmarýn oleoresin, esenciální olej borovice, nimbový prášek, tinktura: borová pupeny, borový jehličí, myrha, propolis, včelí pyl, santal, borová pryskyřice. jogurt.


Gemmoterapie co to je?

Metoda, která využívá zpracované výtažků z pupenů rostlin, klíčků a dalších zárodečných tkání. Pupeny ( lat. gemmon) obsahují mimořádně hodnotné látky, které se v jiné části rostliny nevyskytují. Výtažky z pupenů mají široké spektrum činnosti – zvyšují obranyschopnost, zlepšují činnost centrální nervové soustavy, posilují a omlazují organismus. Nemají nežádoucí účinky, nepoškozují organismus.

Tinktura z pupenů borovice:

Pohybová soustava – revmatická artritida, osteoporóza, demineralizace kostí, prevence zlomenin, artróza malých kloubů

Esenciální olej borovice:

Esenciální olej se získává parovodní destilací z jehlic, kůry, lýka a mladého dřeva borovice.

Samotný esenciální olej z borovice má antiseptické a expektorační vlastnosti, pomáhá při infekcích dýchacích cest, chřipce, bronchitidě, astmatu, revmatismu a neuralgických bolestech.

Odvar z jehličí doporučují i odborníci na přežití v divočině:

Je to přírodní medicína, kterou znají severoameričtí indiáni, naše babičky i odborníci na přežití v divočině. Jehličí obsahuje zejména v zimě hodně vitaminu C, vitaminu A, také taniny, chlorofyl a silice. Odvar z jehličí prý používaly i naše babičky při problémech s průduškami a kašlem.

Na odvar je nejvhodnější borovice i rozmanité druhy smrku. U borovice se používají mladé výhonky. U smrku zase použijte jehličí. Pokud máte jedličku, bude se hodit i ta.

Normální

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s