Mýdlo

Vánoce, Vánoce přicházejí… část I. – Růžový cupcake

Je teprve polovina října, ale Vánoce už klepou na dveře. Možná si teď klepete na hlavu vy a říkáte si, že jsem se asi zbláznila. Věřte že jsem se nezbláznila, ale jako mýdlař musím na Vánoce myslet v září, nejpozději v říjnu. Vzhledem k velice rušnému září jsem se dostala k vánočním mydlům až teď. Vyrobila jsem tři druhy cupcaků a perníčkového panáčka.

První v pořadí je:


Růžový cupcake svou vůní připomíná rozkvetlou růžovou zahradu. Jediné zdobení je růžové poupátko dovezené ještě ze Švédska a malé množství máku.

Základ tvoří: sádlo, destilovaná voda, bambucké mádlo, kokosový olej, slunečnicový HO, kakaové máslo, mandlový olej, ricinový olej, vonný olej anglická růže a humánní hedvábí.

Cupkake jsem vyráběla ve dvou fázích. První část jsou „košíčky“. Ve spodní části košíčku je k základu přidán červený jíl, prášek z damašské růže, červený oxid a dračí krev.

V horní části „krému“ je růžový jíl, prášek z damašské růže, růžová mica oxid, oxid titanu a místo „třešničky“ je vlastnoručně sbírané poupě růže. Tuhle růžičku jsem před lety dostala k narozeninám a cestovala za mnou z České republiky do Švédska, kde jsem si ji potom zasadila. Krásně kvetla, sem tam mi ji otrhala moje malá zlobilka. Při stěhování jsem ji ale musela zanechat ve Švédsku a tak jsem si dovezla alespoň poupátka. Na nové zahradě si vypěstuju nové♥.

růžový mica oxid s růžovým jílem v oleji tahle fáze je nádherná…škoda že se tohle nedá zachytit i v mýdle.
čerstvé cupcaky … barva je trochu výraznější.

Na focení jsem použila starý servis po manželově babičce, který jsem našla. Myslím že se krásně hodí k tomuto mýdlu.


A jde se na další mýdlo…

Normální

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s