Mýdlo

Zázvor a kozí mléko

Konečně jsem se dostala k výrobě dalšího mýdla. V plánu mám ještě nějaké HP mýdla, ale pro tentokrát jsem se rozhodla pro CP.

Hlavní roli má zázvor.

Zázvor je obsažen v tomto mýdle hned ve třech podobách: jako esenciální olej, zázvorový výluh a čerstvý nastrouhaný zázvor. Jako druhá nejvíce obsažená složka je kozí mléko.

Dále pak v tomto mýdle naleznete humánní hedvábí, esenciální olej litsea cubeba a Kafrový esenciální olej, zmýdelněné oleje jsou pak Oliva panenská, kokosový olej, bambucké máslo, ricinový olej a moje oblíbené sádlo.

Hedvábí bylo přidáno do zázvorového výluhu, zatímco kozí mléko spolu s čerstvým zázvorem bylo přidáno do olejů. Do menší části jsem přidala oxid titanu rozmíchaný v zázvorovém výluhu. Směs esenciálních olejů jsem pro jistotu přimíchala až do stopy, abych zamezila příliš rychlé stopě. Vůní převládá jednoznačně zázvor, tóny Litsea a Kafru jsou jen jemné.

Teplota míchání olejů a louhu byla 40°C a 42°C.

Stopa byla příjemně pomalá…díky olivovému panenskému oleji a mýdlo putovalo na 2 a půl hodiny do trouby vyhřáté na 55°C.

Zázvor je antiseptický, pomáhá při angíně, nachlazení, rýmě, nechutenství a revmatismu, podporuje hojení ran.

Kafrový esenciální olej: Olej z kafrovníku uklidňuje při napětí a šoku, stimuluje dýchání při bronchitidě, kašli nebo chřipce. Při horečkách podporuje pocení, stimuluje trávicí a oběhový systém. Vhodný také při revmatických potížích. Kafr je vhodný na pokožku mastného typu se sklonem k akné.

Litsea cubeba je antidepresivní, podporující koncentraci a afrodisiakální. Pomáhá při vyrážkách a plísních. Pomáhá při léčbě infekcí. Tato silice má antibiotické, protizánětlivé a stimulační účinky. Neutralizuje pachy. Často bývá součástí pleťových vod pro mastnou a aknózní pleť.

Olivový olej, kokosový olej, sádlo, zázvorový macerát, bambucké máslo, kozí mléko, ricinový olej, čerstvý zázvor, esenciální olej zázvor, litsea cubeba a kafr. Humanní hedvábí, oxid titanu.

Normální

2 komentáře: „Zázvor a kozí mléko

  1. Pingback: Tuhé sprchové máslo | FreyaHemgjord

  2. Pingback: Mrkvové mýdlo s medem a skořicí. | FreyaHemgjord

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s