Mýdlo

Kaštanové mýdlo HP

Kaštanové mýdlo, jsem vyráběla minulý rok, ovšem metodou za studena, dnes jsem se rozhodla pro metodu HP (za tepla) protože jsem měla z minulého roku schovanou kaštanovou tinkturu a kaštanové pyré.

Mýdlo vzniklo mou oblíbenou metodou HT HP, tedy High Temeprature Hot Process (horký proces za vysokých teplot).

Zmýdelněné tuky jsou tyto: Oliva panenská, kokosový olej, bambucké máslo, kakaové máslo, slunečnicový HO a ricinový olej. Do rozpuštěných olejů jsem před přidáním louhu přidala Manjisthu (mořenu) rozmíchanou v kaštanovém pyré. Vše jsem promíchala ponorným mixérem a potom teprve vmíchala louh. Teplota olejů měla 82°C a teplota louhu byla 84°C.

Po gelové fázi přidáno ještě něco málo 8% Janova oleje, tedy třezalkového oleje v panenském olivovém oleji. Třezalkový olej jsem vyráběla letos z třezalky, kterou jsme si s Kájou natrhaly v lužním lese.

Bílý řecký jogurt jsem vmíchala krátce po oleji a nechala chvíli odstát a nakonec jsem vmíchala směs tinktur. Podíl tinktury z celkového množství olejů je 20% a největší podíl měla tinktura z kaštanu, poté mátová a nakonec třapatková tinktura.

Mýdlo bylo krásně tekuté a do formy se dostávalo jedna báseň. S konzistencí jsem byla velice spokojená a výsledná barva, kterou vytvořila manjistha se mi také moc líbí. Mýdlo neobsahuje žádné vonné ani esenciální oleje.

Tentokrát jsem se strukturou opravdu moc spokojená!

Složení mýdla:

Olivový olej, demi voda, kokosový olej, bambucké máslo, kašatnové pyré, řecký jogurt, kaštanová tinktura, kakaové máslo, slunečnicový HO olej, třezalkový olej (janův olej), ricicnový olej, mátová tinktura, třapatková tinktura, manjistha prášek.

Normální

1 komentář: „Kaštanové mýdlo HP

  1. Pingback: Tuhé sprchové máslo | FreyaHemgjord

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s