Mýdlo

Dehtové (trätjära) Mýdlo HT HP

Toto mýdlo je jedno z prvních které jsem začala vyrábět ještě ve Švédsku. Mýdlo je ve Švédsku oblíbené a na rozdíl od Evropské unie se zde může prodávat. Dehet který je v tomto mýdle použit není obyčejný dehet, ale dehet vyráběný v Dalarna (Švédsko) ze severské borovice vyráběný starodávnou unikátní metodou, která je velmi šetrná, borovicové dřevo se vypaluje bez přístupu vzduchu a proto zde nevznikají karcinogenní látky, která vzniká v dehtu, který se pálí klasickou metodou za přístupu vzduchu. V anglicky mluvících zemích se používá termín Pine Tar.

Dalbänd Trätjära se neprodává uplně v každém obchodě, ale dá se sehnat. Já jsem si přivezla jedno balení s sebou ze švédska.

Dalbränd Trätjära je čistý přírodní produkt vyrobený tradičním, řemeslným způsobem spalováním vybraných pryskyřičných borovic bohatých na pryskyřici. Dřevěný dehet se vyznačuje vysokým obsahem pryskyřice, nízkým obsahem smoly a vysokou čistotou.

Dalbränd Trätjära se používá při vysokých požadavcích na ošetření fasád, šindelů, lodí a například pro farmaceutické a veterinární účely. Ošetření kopyt zvířat. Bývá zastoupena v šamponu proti lupům a vyrážkám na pokožce hlavy. Je také součástí mýdel proti pocení, léků uvolňujících hlen a mastí pro alergické vyrážky, jako je psoriáza, ekzém atd.

zdroj: auson.se

Do mýdla se používá 10% z váhy olejů. Mám s tímto mýdlem výborné zkušenosti, vím že účinkuje na lupenku, na seboreu na plísně… všeobecně se doporučuje užívat minimálně 14 dní aby se začaly projevovat účinky a došlo ke zlepšení stavu. Někdy se stav zlepší po prvním užití, někdy po delší době, záleží na problému a stadiu nemoci.

Toto mýdlo vyrábím od začátku se stejným složením a vždy se mi skvěle osvědčilo. Mýdlo má také výbornou trvanlivost vzhledem k tomu, že obsahuje dehet který je výborný konzervant. Pamatuji se, jak jsem viděla jeden Finský reportážní film a tam se dehtem potíral po celém těle vždy na období kdy se rojili komáři…to jediné mu pomohlo proti komárům. Z tohoto dehtu se vyrábí také mast, která se používá na stejné kožní problémy a s tou mám taky výborné zkušenosti, bohužel každý nesnese tu silnou „vůňi ohně“ a nechce vonět jako kdyby právě přišel od táboráku, ale lidé kteří mají se svým problémem opravdu velké trápení většinou zápach neřeší!

Já jsem používala tuto mast i když jsem šla do lesa…odpuzuje totiž nejen lidi…ale i hmyz 😀

Složení tohoto mýdla je následující:

Olivový olej, sádlo, voda, kokosový olej, trätjära, slunečnicový HO olej, kozí mléko, ricinový olej,

Mýdlo jsem vyráběla metodou HT HP, tedy high temeprature hot process (proces za tepla při vysokých teplotách).

Normální

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s