Mýdlo

HT HP KONOPNÉ MÝDLO

Rozhodla jsem se znovu vyzkoušet techniku high temeprature hot process (výroba za tepla při vysokých teplotách), chtěla jsem použít tinktury, které jsem si vyrobila a tak mi nezbylo než udělat HP mýdlo. Tentokrát jsem se rozhodla použít konopí.

Konopí obsažené v tomto mýdle je zastoupeno v mnoha podobách, kromě konopné tinktury jsem použila i konopí macerované v olivovém oleji a bambuckém másle a také olej z konopných semen.

Kromě konopné tinktury jsem použila také myrhovou a kadidlovou tinkturu. Jako vodní složku jsem použila zbytky pryskyřice myrhy a kadidla rozpuštěné ve vodě…při přidání hydroxidu to krásně zašumělo :D, protože zbytky kadidla ještě obsahovaly trochu alkoholu, ale vše se mi podařilo zvládnout díky větší nádobě na míchání louhu.

Do tekutých olejů jsem přidala také lžíci nimbového prášku, poté jsem přidala rozpuštěné másla a oleje. Zahřála jsem oleje na 91°C a louh měl teplotu 94°C . Po gelu jsem zkontrolovala bezpečnost a přidala lžíci bílého jogurtu, poté oleje na přetučnění konopný olej a bambucké máslo (macerované s konopím) a nakonec tinktury s konopí, kadidlo a myrha.

Hmota zůstala tekutější, ale ještě pořád to není tak tekutá jakou bych si ji představovala.

Díky přetučnění konopným olejem a bambuckým máslem je toto mýdlo pečující a zachovalo si jemnou vůni konopí, myrhy a kadidla. Mýdlo je zcela záměrně bez parfemace aby zůstalo co nejjemnější. Krájela jsem ještě ten den, sice jsem chtěla počkat až do druhého dne,ale po pár hodinách byla hmota ve formě tuhá a šla dobře ven, tak jsem se rozhodla že mýdlo vyklopím a nakrájím ještě dnes.

Kompletní složení: Bambucké máslo, voda, olivový olej, kokosový olej, slunečnicový HO olej, kakaové máslo, sádlo, jogurt, konopný olej,konopí, tinktura:konopí, myrha,kadidlo. Nimbový prášek.

Něco málo o konopí

THC (tetrahydrocannabinol) má psychoaktivní účinky a je také hlavní účinnou psychoaktivní složkou marihuany. Není rozpustný ve vodě, pouze v tucích. Ovlivňuje funkce mozku působením na centrální mozkový systém, což ovlivňuje náladu, vnímání, chování, rozeznávání.

CBD (kanabidiol/cannabidiol) je nepsychoaktivní složka konopí, má významné zdravotní účinky, ale nepůsobí omamně. Patří mezi kanabinoidy, které se přirozeně vyskytují v lidském organismu (tzv. endokanabinoidy). Společně s dalšími faktory pomáhá zlepšení imunitního systému a výborně účinkuje jako antistresový faktor v těle.

Všestranné a různorodé terapeutické účinky, které má konopí na člověka, se vysvětlují právě spoluúčinkováním kanabinoidů nacházejících se v rostlině, tedy fytokanabinoidů, a endokanabinoidů v těle.

Konopí se dobře uplatňuje při různých kožních obtížích, jako je lupénka, ekzém, plísně nebo alergie.

Kanabinoidy obsažené v rostlině regenerují kůži při popáleninách nebo vzniklých jizvách. Jsou protizánětlivé, zvyšují ochrannou bariéru pokožky, výrazně napomáhají obnově ochranného kožního filmu a bezprostřednímu promaštění extrémně suchých míst na kůži.

Zdroj: Novinky.cz

Kadidlo patřilo k vzácnostem starověku; právě proto bylo téměř ve všech náboženstvích kultovně obětováno bohům. Již v Kbersově Papyru (Papyrus Ebers) z doby kolem r. 1500 př. Kr. popsali kněží ve starém Egyptě požehnané účinky pryskyřic získávaných z kadidlovníku a používaných na rány a kožní vyrážky.

Antičtí lékaři popisovali kadidlo jako hřejivé, vysušující, umrtvující a stahující a používali ho především ke stavení krvácení a léčbě ran. I ve středověkém klášterním léčitelství bylo kadidlo již kýženým prostředkem k ošetřování ran. Bylo klasifikováno jako hřející, vysušující ve třetím stupni. Kromě toho hylo používáno při kašli, zvracení, úplavici a mnoha kožních onemocněních.

Pryskyřice zvaná myrha měla již ve starověku natolik všestranné použití, že byla vyvažována zlatem. V Egyptě byla ceněna pro svou výraznou vůni a schopnost odpuzovat hmyz během balzamování mumií. Dodnes je myrha spolu s kadidlem považována za jeden z nejvzácnějších darů Matky přírody. Pryskyřice myrhy je užívaná v přírodní medicíně již od dob starého Egypta.

Napomáhá při tlumení zánětů. Hojivý a bolest tlumící účinek. Díky svým antioxidačním vlastnostem má myrha i své kosmetické využití. Čistí pokožku, bojuje proti akné, skvrnám i zarudnutím na pokožce a udržuje naši kůži zářivou a zdravou. Současné výzkumy potvrzují, že má myrha antivirové, antibakteriální a protiplísňové účinky. Například dokáže zbrzdit růst bakterií Staphylococcus aureus, Escherichia coli a plísní Candida albicans. Myrha tonizuje, stahuje a dezinfikuje.

#tvål #Mýdlo #hotprocess #HTHP #mýdlozatepla #soap

Normální

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s