Mýdlo

Chilli mýdlo

Mýdlo které jsem se rozhodla vyrobit je zvláštní především svým složením. Na mýdlařském srazu mi holky vnukly nápad s chilli papričkami…prý v mýdle zahřívají pokožku… a tak jsem si řekla že takové mýdlo vyzkouším vyrobit a aby nebylo jen na studené ruce, rozhodla jsem se že jej pojmu trošku v širším měřítku a udělám mýdlo na zmírnění celulitidy a prohřátí pokožky.

Kajenský pepř je hlavní účinná složka v tomto mýdle, kajenský pepř má větší pálivost a na stupnici je mezi 50.000 – 80.000 SH, je to tím že do kajenského pepře se melou pálivější chilli papričky.

  1. Prohřívá, vyhání chlad a zachraňuje poškozený jang. Kájenský pepř se používá při léčbě pocením, studené pokožky, pocitu trvalého chladu v končetinách, apatii, při absenci žízně nebo chuti jen na teplé tekutiny. Kájenský pepř vyhání chlad pomocí své ostrosti, a zároveň zahřívá a podporuje jang s jeho horkou čchi.
  2. Rozptyluje chlad, ohřívá meridiány a tiší bolest. Kájenský pepř je užitečný při stavech, kdy vítr, horko a chlad blokují dráhy, což se projevuje jako bolest a pocit chladu. Za této situace se kájenský pepř běžně používá zevně ve formě masti – vyhání chlad z meridiánů, proniká do nich a pomocí své horkosti a ostré přirozenosti tiší bolest.
  3. Zastavuje krvácení. Při lokálním použití je kájenský pepř velmi účinný pro zástavu krvácení vzniklého jako následek úrazu. Jeho kyselá přirozenost působí na krev svíravě a staví krvácení. Zároveň rozpouští stáze.

Další složka která pomáhat zahřívat pokožku je skořice. Mák v tomto mýdle má účinek peelingový a masážní, mydlice lékařská obsahuje saponiny a proto pomáhá mýdlu “mydlit” a aktivní uhlí pokožku čistí.

Mandarinkový esenciální olej pokožku tonizuje, pomáhá bojovat proti akné, pupínkům, striím i vráskám.

Jalovec brání zadržování vody v těle.

Citronová tráva má podobné aroma jako citronový esenciální olej. Rozpouští přebytečné podkožní tukové zásoby, což je jedna z velmi ceněných vlastností této esence.

roztok hydroxidu v mydlici

takhle krásně červené byly oleje po přidání kajenského pepře, skořice a červeného oxidu.

video s výrobou mýdla.

zde je mýdlo čerstvě ve formě.. a potom putovalo do trouby.

mýdlo čerstvě z formy, připravené na krájení a razítkování.

nakrájené a orazítkované mýdlo

Složení mýdla: Olivový olej, odvar z mydlice lékařské, kokosový olej, sádlo, bambucké máslo, ricinový olej, makadamiový olej, kajenský pepř, skořice, mák, esenciální olej : mandarinka, jalovec a citronová tráva. Aktivní uhlí kokos, červený oxid.

Normální

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s