Mýdlo

Hedvábná Levandule

Mýdlo které vyrábím velmi ráda, miluji totiž vůni levandule v jakékoli podobě.

Toto levandulové mýdlo je ale speciální svou další přidanou hodnotou…a to hedvábí!

Hedvábí obsažené v tomto mýdle je nejen humánní, ale je také zaručeně vysoké kvality (což zaručuje má oblíbená dodavatelka materiálu Janička z Nature-store.cz)

Největší podíl má v receptu olivový olej, v němž byla macerovaná levandule a alkanna (kamejník barvířský- ten mám z bulharska) přes tři měsíce. V pořadí druhý nejvíce obsažený je kokosový olej, poté bambucké máslo a nakonec ricinový olej. Základní hmota je obarvená macerátem alkany, poté jsem oddělila dvě části, do jedné jsem přidala oxid titanu a do druhé fialovou mica barvu nakonec esenciální olej z levandule. Miluji to kouzlo kdy macerát alkanny v kontaktu s louhem začne měnit svou barvu. Nejdříve tmavě červená změní svou barvu do modra a po dozrávání se změní na fialovou.

Alkanna macerovaná v olivovém oleji, před přidáním roztoku hydroxidu sodného

Mýdlo putovalo na 2 hodiny do trouby na 55° C abych zajistila gelovou fázi, druhý den jsem mýdlo vyklopila z formy a nakrájela, otestovala ff testem jestli je mýdlo bezpečné a začala opracovávat hrany a poslední fáze je razítkování.

Teď nastává čas kdy nechám mýdlo dozrát aby ztratilo přebytečnou vodu a vytvořila se mýdlová mřížka. Za 6 týdnů bude připravené k použití.

Složení mýdla: Olivový olej, demi voda, kokosový olej, bambucké máslo, ricinový olej, humánní hedvábí, esenciální olej levandule, levandule, alkanna, oxid titanu, mica oxid.

Normální

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s