Mýdlo

Mýdlo pro citlivou pleť

Když se mne moje sestra zeptala jestli můžu vytvořit mýdlo pro extra citlivou pleť, přemýšlela jsem jaké oleje použít aby bylo mýdlo co nejcitlivější. Pro velmi citlivou pleť se nedoporučuje používat ricinový a ani kokosový, které tvoří základy v mých mýdlech. Proto jsem se rozhodla použít jako základ sádlo, místo olivového rýžový olej, bambucké máslo a malé procento babasu oleje. Mýdlo také obsahuje kozí mléko, ovesné vločky, med a kaolín. V tomto mýdle nenajdete žádné esenciální a ani vonné oleje aby se zachovala maximální jemnost tohoto mýdla.

Také v tomto případě platí že v jednoduchosti je síla. Toto mýdlo sice neoplývá velkými bublinami ale jemnou a hustou pěnou, je velmi jemné a šetrné vůči pokožce. Oleje jako je ricinový a kokosový se do mýdla přidávají právě kvůli jejich pěnivým vlastnostem, ale zároveň kokosový olej je vysušující (ve velkém množství) a ricinový olej může být dráždivý (já jsem se s tím ještě nesetkala), proto jsem použila babasu olej jako náhradu těchto dvou olejů (palmový olej nepoužívám-ten je také jedna z variant) ale opravdu jen malé procento, neboť i tento olej může být ve vyšším množství vysušující (přesto méně než kokosový). Na podporu pěny jsem přidala Kaolin (bílý jíl), med a kozí mléko. Kromě podpory pěnivosti ,mají také blahodárný vliv na pokožku, obzvláště tu extra jemnou. A nakonec ovesné vločky, které jsou výborné právě na extra citlivou pokožku a doporučují se při atopickém ekzému. Navíc mají funkci jemného peelingu.

Kaolín -Bílý jíl: Má revitalizační, regenerační, detoxikační, antiseptické, dezinfekční, zvláčňující, tonizující, zklidňující, čistící a vyhlazující.
je to velmi jemný jíl, který patří v kosmetice mezi nejčastěji používané jíly. Působí jako přírodní, detoxikační prostředek, který proniká hluboko do struktury pokožky, účinně a šetrně odstraňuje odumřelé buňky, pokožku čistí, vyhlazuje, regeneruje a revitalizuje. Je vhodný především na citlivou, suchou nebo zralou pleť. Pokožku zvláčňuje, zlepšuje její strukturu zvyšuje její elasticitu a pevnost. V podkožních vrstvách podporuje kaolin látkovou výměnu, proto je vhodným přípravkem v boji proti celulitidě.

Kozí mléko obsahuje komplexní soubor látek, které kůži prokrvují a hydratují. Mléko je zároveň schopné díky vitaminům (A, B, E), minerálům (vápník, hořčík, draslík a fosfor), AHA kyselinám a koenzymu Q10 pokožku vyživovat a chránit před působením volných radikálů. Kůže je přirozeně vláčná a nedochází tak k jejímu vysušování. Výsledkem je pružná pokožka odolávající stárnutí. Kozí mléko je zvláště ceněno v oblasti léčby kožních nemocí, jako je lupénka, atopický ekzém a další alergické formy pokožky.
Mýdlo z kozího mléka je vhodné i pro jemnou dětskou pokožku. Mýdlo v kombinaci rostlinných olejů s kozím mlékem ji jemně vyživuje a zároveň ji díky absenci jakýchkoliv přísad nedráždí.

Ovesné vločky zvláčňují pokožku, ovesná drť čistí pleť od buněčného odpadu, mírní záněty, vhodné pro suchou a narušenou pokožku.
Kombinace bambuckého másla a drcených ovesných vloček poskytuje pokožce vyhlazovací proces a pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky. Má vysoký obsah vitamínu E, D a provitamínu A, působí protizánětlivě, pomáhá zmírnit projevy akné, ekzémů a vyrážek.

Med má úžasné hydratační účinky a je vhodné pro všechny typy pleti.

Složení mýdla: Sádlo, kozí mléko, rýžový olej, bambucké máslo, babasu olej, glycerin, ovesné vločky, kaolin-bílý jíl, med.

Normální

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s