Mýdlo

Mýdlo Zelený čaj

Vůně zeleného čaje je krásně osvěžující a navozuje pocit svěžesti a čistoty.
Tato vůně je jedna z mých oblíbených a proto jsem se rozhodla jej po delší pauze opět vyrobit.

Mýdlo voní krásně po zeleném čaji, na spodní části je reliéf vytvořený pomocí silikonové podložky a horní část jsem udělala metodou invert stamp technique .


Mýdlo obsahuje také zelený jíl, humánní hedvábí a za zmínku stojí také třeba třezalkový olej, obsahuje také hydrolát ze zeleného čaje a také zelený čaj Matcha vyšší kvality. Zastavme se na chvíli u hydrolátu zeleného čaje a něco si o něm povězme. Hydrolát který jsem použila na výrobu tohoto mýdla je čerstvý hydrolát ze zeleného čaje získaný z ekologicky pěstovaných čerstvých listů zeleného čaje je bohatý na aminokyseliny a minerály, které hydratují a rozjasňují pokožku. Pochází  z polí Jeju které se nacházejí v Korei

ckeditor_2978751961037682142

Matcha čaj který je obsažen v tomto mýdle zase pochází z Japonska. Jednou z nejvíce zmiňovaných složek tradičního práškového zeleného čaje matcha je jistě katechin EGCG. Tato látka je považována za úplně nejdůležitější složku matcha čaje zodpovědnou za její schopnost fungovat jako prevence rozmanitých nádorových onemocnění. Kromě toho ovšem množství vědeckých prací detailně popsalo katechin EGCG jako vhodný prostředek, který ovlivňuje činnost pro lidské tělo nebezpečných volných radikálů. Matcha z tohoto pohledu dokáže lidský organismus ochránit před UV paprsky nebo jinými látkami poškozujícími DNA našich buněk. Od těchto informací už byl pouze kousek k prvním experimentům s matchou jako látkou, jež by měla mít potenciál na zlepšení stavu a vzhledu lidské pleti.

Matcha-Tea_Fuji-a-čajové-pole

Zelený jíl obsahuje velké množství minerálních látek. Má vynikající schopnost absorbovat nahromaděné škodlivé látky a vylučovat je ven – v organismu se přitom nevstřebává. V péči o pleť má uklidňující a čistící vlastnosti.

V mýdle zanechává krásnou jemnou mátově zelenou barvu.

Eri hedvábí pochází z housenky Samia cynthia ricini, která pochází z Indie. Toto smetanově bílé hedvábí je získáváno procesem, při kterém nedochází k zabíjení housenky. Eri je jediný další plně domestikovaný bourec morušový kromě Bombyx mori

Účinky hedvábných proteinů jsou zvlhčující a změkčující, pokožku udržují hebkou a vláčnou.

Třezalkový olej se získává z Třezalky tečkované.
Květy třezalky jsou macerované v olivovém oleji lisovaném za studena.
Třezalka tečkovaná obsahuje vysoký podíl hypericinu, který kůži regeneruje, hydratuje a hojí. Již staletí je třezalkový olej používaný na kůži spálenou od sluníčka. Olej je možné použít rovněž na drobné kožní prasklinky, poškozené prsní bradavky a kožní projevy nejrůznějších forem ekzémů.

Kompletní složení mýdla:

voda, olivový olej, kokosový olej, sádlo, bambucké máslo, makadamiový olej, hydrolát zelený čaj, ricinový olej, vonný olej zelený čaj, glycerin, čaj Matcha, zelený jíl, humánní hedvábí, titanium dioxide


Mýdlo ze zeleného čaje jsem vyráběla již několikrát a pokaždé bylo úplně jiné.

fcf19b35e566698ebe46dd51039fd87feec5502eb8a48ec45f3a96bd28d96f78

První mýdlo bylo v zelené části zelený čaj a v bílé části citrónová tráva (esenciální olej)

 

26175611_1622644811108080_1984373518_n

Druhé mýdlo je solné mýdlo s vonným olejem Zelený čaj, tento vonný olej se mi osvědčil a tak jsem jej použila i v dnešním mýdle.

 


 

Normální

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s