Mýdlo

Archivní konopné mýdlo

Dnes jsem našla mýdlo, které jsem vyráběla před 3-mi lety společně se svou sestrou. Už si přesně nepamatuju složení, recept se mi bohužel nezachoval, neboť jsme recept netiskly, ale měly ho jen na tabletu a už jsem si jej nezapsala. Většinou všechny recepty tisknu a archivuji, tentokrát jsem to nějak nezvládla a mrzí mne to. Pamatuji si jen, že jako vodní složka bylo použito konopné mléko a macerát konopí v olivovém oleji, esenciální olej eukalyptus. Eukalyptový olej nejde v mýdle cítit, mýdlo však  voní, vůně mi připomíná esenciální olej citronela.

Vybavují si, že mýdlo šlo velmi, velmi rychle do stopy..a to tak rychle, že jsme ho skoro nestačily “nakydat” do formy.

Neodolala jsem a odřízla jsem kousek, větší část mýdla jsem opět schovala na pozdější testování a ten malý kousek jsem vyzkoušela.

Má nádhernou hustou pěnu, krásně čistí a je zároveň velmi jemné. Je velice příjemné a kůže po něm zůstává nádherně jemná… 

Závěr je, že sice neznám přesné znění receptu, ale pokusím se o toto mýdlo znovu, jen přidám konopný olej (To ale trochu sníží trvanlivost tohoto mýdla, vzhledem k tomu, že konopný olej je náchylnější na oxidaci) Mám už dva měsíce naložené konopí v olivovém oleji a je na čase s ním něco udělat!

Tady je mýdlo, pár týdnů staré

Normální

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s