Mýdlo

Avokádo a Makadamia

Tohle mýdlo byl můj poslední pokus o glycerinové říčky…a konečně se to povedlo. Glycerinové říčky jsou v hnědé části mýdla, kde jsem přidala vodu , pomět tedy byl u základní vrstvy 1.5 : 1 (voda : NaOH) a v hnědé části 2.5 : 1 (voda:NaOH). Mýdlo Avokádo a Makadamia, je mýdlo které je složeno nejen z těchto dvou luxusních olejů, ale obsahuje také Aloe vera šťávu, Bahno z mrtvého moře, zelený jíl, humánní hedvábí a směs esenciálních olejů.

Mýdlo jsem přihlásila do soutěže, vyhrálo 2. místo u porotců a 4. místo v anketě u členů skupiny ♥ Jsem nadšená že se mýdlo povedlo!

Pojďme se podívat na jednotlivé složky tohoto mýdla. Mýdlo je koncipované jako veganské, obsahuje směs těchto esenciálních olejů:

Litsea Cubeba: esenciální olej z kubeby má adstringentní, dráždivé, antiseptické, antivirální a repe­lentní účinky.

Cedr: lehce uklidňuje, má antibakteriální, antiseptické účinky (vlasová pokožka, ekzémy, drobná poranění).

Kafr:
Má antibakteriální, antisep­tické, protikřečové, močopudné účinky a tlumí bolest.Ovlivňuje krevní oběh, tlak a stimuluje srdeční činnost.

Eukalyptus: Olej je známý pro své antiseptické, hojivé a povzbuzující účinky.

Dále obsahuje tyto složky:

Aloe vera má pro použití v kosmetice mnoho účinných vlastností.
Obsahuje mnoho druhů minerálních látek, vitamínů astopových prvků, které pokožku hydratují, vyživují a omlazují.

Bahno z Mrtvého moře obsahuje velké množství minerálních látek jako je hořčík, sodík, vápník a draslík. Také bromid a jod. Všechny tyto minerály pak regulují buňky, zmírňují bolesti svalů a pomáhají stabilizovat hladinu vody v těle a pokožce. Zlepšuje metabolismus buněk, přispívá k regeneraci a obnově pokožky. Působí jako dezinfekční prostředek, protože odstraňuje škodlivé látky z pokožky.
Bahno z Mrtvého moře pomáhá však také na akné, ekzémy,lupénka a stárnutí kůže

Zelený jíl je bohatý na oxidy železa. Používá se na čištění pleti k odstranění nečistot a přebytečného mazu, je proto vhodný do pleťových masek pro mastnou a smíšenou pleť. Obklady se zeleným jílem jsou velmi účinné na modřiny nebo zranění jako např. zvrtnutí nebo naražení. V tomto případě jsou vhodné i koupele nebo lázně

Makadamiový olej:
S více než 20% vzácné kyseliny palmitoolejové je makadamiový olej díky svým vyjímečným restruktulizačním, výživným, hydratačním a zvláčňujícím vlastnostem jedním z nejznámějších a nejluxusnějšch olejů v pěči o pleť a vlasy. 
Makadamiový olej je hustější, světle žlutý až zelený.
Je ideální pro kombinovanou pleť, kterou sjednotí. Citlivé pokožce zase dodá potřebné látky, aniž by ji dráždil.

Avokádový olej, jak se o něm dočtete na dalších řádcích, má pro pleť a pokožku celého těla mnoho pozitivních účinků.
Antioxidanty a protizánětlivé látky obsažené v avokádovém oleji pomahájí pokožce, aby zůstala hladká, pevná a pružná.Avokádový olej můžete použít k uklidnění pokožky a také s ním hydratujete suchou a dehydratovanou pokožku. Mezi hlavní účinky avokádového oleje bezpochyby patří jeho schopnost zvlhčovat a hydratovat pleť, ačkoliv se rychle vstřebává.
Betakaroten, bílkoviny, lecitin, mastné kyseliny a vitamíny A, D a E v avokádovém oleji pomáhají zvlhčit a chránit pokožku před poškozením UV zářením a také zvyšují metabolismus kolagenu.Avokádový olej může také pomoci při hojení ran. Bylo zjištěno, že kyselina linolová, kyselina olejová a další monoasycené mastné kyseliny v oleji z avokáda mohou urychlit hojení ran.

Kompletní složemí mýdla: Aloe vera juice, Kokosový olej, Avokádový olej, Bambucké máslo, Slunečnicový olej HO, Makadamiový olej, Kakaové máslo, Ricinový olej,Směs esenciálních olejů: Litsea cubeba, Cedr, Kafr, Eucalyptus, Zelený jíl, Bahno z mrtvého moře, Titanium dioxide, Humánní hedvábí.

.

Normální

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s