Mýdlo

Opravdu Čokoládové mýdlo

Tohle mýdlo je opravdu čokoládové, je totiž vyrobeno z opravdové čokolády která má 83% kakaa. Kromě čokolády obsahuje také vysoký podíl kakaového másla, vanilkový prášek z čisté přírodní vanilky… žádný vanilin a raw kakao…

A proč zrovna čokoláda? Protože čokoláda lahodí nejen chuti, ale prospívá i zdraví. Tato vynikající pochoutka obsahuje množství výživných látek, které povzbudí organismus zevnitř i zvenku.
Kakaové máslo obsažené v čokoládě pokožku důkladně promastí a podpoří tvorbu kolagenu, díky čemuž bude jemná a pevná, výborně se hodí pro všechny typy pokožky, obzvláště pro velmi suchou a dehydrovanou.
Jemná másla kakaové, bambucké vaši pleť rozmazlí něžnými polibky a díky vysokému obsahu vitaminů a antioxidantů vám pomohou mít krásnou pleť

Mýdlo obsahuje jen přírodní aroma čokolády, kakaa a vanilky, nepřidávala jsem žádnou vůňi aby se zachovalo co nejvíce přírodních složek v mýdle a mýdlo tak zůstalo jemné i pro citlivější pokožku.

mýdlo čerstvě ve formě

Mýdlo putovalo na 2 a půl hodiny do trouby na 65°C potom do dřevěné formy, zabalit do ručníku a na topení, ráno po 22 hodinách jsem mýdlo vytáhla a nakrájela, na spodním obrázku je čerstvě nakrájené mýdlo, kde je ještě vidět rozdíl mezi tmavým okrajem a světlým vnitřkem, ten se ale během cca 10-ti minut barevně srovnal a vlivem vzduchu mýdlo ztmavlo.

mýdlo vytáhnuté z formy po 22 hodinách
čerstvý řez, krásná barva,ale bohužel i bublinky 😦

Tady je už mýdlo nakrájené a orazítkované zlatým mica oxidem a horní část jemně poprášena zbytkem micy. Mýdlo teď čeká 6 týdenní zrání…doufám že neztratí tu krásnou jemnou vůni čokolády.

Kompletní složení je:

Olivový olej, voda, kokosový olej, slunečnicový olej, kakaové máslo, ricinový olej, bambucké máslo, čokoláda 85% , raw kakao, vanilka, humánní hedvábí, titanium dioxid.

Normální

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s