Mýdlo

Bastillské mýdlo

Bastillské mýdlo jsem vyrobila naposledy před rokem. Pokud se ptáte co je to Bastillské mýdlo, já znám jen Castilské… Je to jednoduché, Castilské mýdlo je vyrobeno ze 100% olivového oleje a Bastillské je složeno z více olejů, ale Bastillské mýdlo se smí nazývat pouze pokud má minimálně 70% olivového oleje, zbylé oleje použité v tomto mýdle bývají kokosový olej, ricinový olej, bambucké máslo nebo kakaové máslo. Výhoda Bastillského mýdla je to, že na rozdíl od Castilského mýdla, má Bastillské výrazně kratší dobu zrání… Castilské mýdlo zraje většinou více než 6 měsíců nejlépe rok a déle. Bastillské mýdlo oproti tomu zraje většinou 6-8 týdnů.

Čerstvé mýdlo ve formě.
Proces krájení mýdla

Mýdlo je velmi jemné a může se používat i pro děti (pro miminka ovšem stačí čistá voda 😉 ) Proto jsem zároveň toto mýdlo koncipovala tak, aby bylo jemné a pečující, místo vody na rozpuštění hydroxidu jsem použila kozí mléko, původně jsem chtěla udělat veganské mýdlo…ale protože mýdlo je určeno také pro děti a kozí mléko je opravdu velmi vhodné pro jemnou dětskou pokožku, rozhodla jsem se, že tam prostě to kozí mléko dám!

Takže toto mléko obsahuje kromě kozího mléka i bílý jíl kaolín a ovesný protein, aby mýdlo zůstalo co nejvíce přírodní použila jsem na barvu indigo. Přidala jsem také laktát sodný ( je přírodní zvlhčující látka, roztok laktátu má silné antibakteriální vlastnosti, doplňuje přirozeně se vyskytující laktát sodný a pomáhá hydratovat pokožku.)

Kompletní složení mýdla je:

Olivový olej (77%), Kozí mléko, Kokosový olej, Bambucké máslo, Ovesný protein, Kaolin, Ricinový olej, Laktát sodný, Indigo prášek.

Normální

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s