Mýdlo

Lemongrass mýdlo

Mýdlo Lemongrass vzniklo do soutěže, kdy zadání bylo 3 barvy z nichž jedna má být bílá a druhá část zadání byly takzvané glycerinové říčky.

Glycerinové říčky je věc které se většinou snažíme v mýdlaření vyhnout, přesto že je to jen estetická vada, ale proč z něj neudělat přednost tak jak to umí Tetička Klára (AuntieClara). Jelikož právě teď probíhá soutěž na Soapchallenge club tak i mýdlaři z českých a moravských luhů a hájů, si uspořádalo svou vlastní soutěž.

Co jsou to vlastně glycerinové říčky a jak vlastně vznikají?

„Glycerinové říčky“ je termín běžně používaný k popisu žilného, skvrnitého, prasklého vzhledu v mýdlovém procesu. Nakrájené mýdlo vypadá zkroucené „řekami“ nepigmentovaného, průsvitného mýdla mezi „ostrovy“ s pigmentovaným, neprůhledným mýdlem. Glycerinové řeky jsou obecně špatně pochopitelné a mají tendenci vystupovat v mýdlech a vzorech, kde jsou neočekávané a nežádoucí.

Glyrecinové říčky nejsou glycerin. Není to „ztuhlý glycerin“ , který se vytváří v mýdle, které prochází gelovou fází“. Glycerin – nebo glycerol – je konečným produktem saponifikační reakce bez ohledu na to, zda mýdlo prochází gelovou fází.  Mýdlo vyrobené za studena s viditelnými glycerinovými říčkami neobsahuje větší množství glycerinu než mýdlo bez glycerinových říček.

Glycerinové říčky vznikají většinou kombinací několika situací, velkým množstvím vody v receptu v kombinaci pevných částeček oxidu, nebo jílu, kdy ve fázi plného gelu se molekuly mýdla a pigmenty dají do pohybu a mohou migrovat. Další předpoklad je, že mýdlo zůstává v gelové fázi delší dobu. V článku Kevin Dunn popisuje jak zjistil, že glycerinové řeky se stávají výraznějšími, čím déle zůstává mýdlo v gelové fázi.

Mýdlo jsem se nakonec rozhodla do soutěže nepřihlašovat, protože se mi někde vytratila bílá barva…která byla v podmínkách soutěže.

Mýdlo je tedy vyrobeno metodou za studena takzvaným Oven Cold Process soap to vlastně znamená, že mýdlo je sice vyrobeno metodou za studena, ale do fáze gelu se dostalo díky troubě, kde se při teplotě kolem 50-60°C zahřálo do plného gelu.

Mýdlo obsahuje esenciální olej z citronové trávy (lemongrass). Olej má sladší, a silnější citronovou vůni než citron. Poskytuje účinnou úlevu od bolesti. Prokazatelně snižuje cholesterol. Esenciální olej z citronové trávy je často používaný na bolesti nohou, unavených svalů a bolesti zad. Pomáhá omezit přílišnému pocení a nadýmání. Protiplísňové účinky esenciálního oleje z citronové trávy jsou velmi efektivní při řešení problémů s atletickou nohou a plísněmi nehtů. Mnoho těch, kteří trpí na migrénu zjišťují, že je také účinný na migrénu. Citronová tráva je považovaná za antiseptickou a zastavující krvácení, proto ho mnoho lidí používá k čistění mastné pokožky a k uzavírání pórů. Lemongrass zvyšuje mentální jasnost a napomáhá stabilizovat a vyrovnat emoce obvzlášť v čase stresu a traumatických situací. Složení mýdla je: Voda, Sádlo, Kokosový olej, Olivový panenský olej, Rýžový olej, Bambucké máslo, Ricinový olej, Lemongrass esenciální olej (citronová tráva), Kokosové mléko, Zelený jíl, Titanium dioxide, Kurkuma, Hedvábný prášek, Bílý jíl Kaolin, Spirulina, Glycerin, Zlatá mica oxid (na razítko)

Normální

3 komentáře: „Lemongrass mýdlo

  1. Pingback: Solankové mýdlo

  2. Pingback: Tuhé sprchové máslo | FreyaHemgjord

  3. Pingback: Kávové mýdlo se skořicí a kakaovým máslem | FreyaHemgjord

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s