Mýdlo

Ajurvédské Confetti Mýdlo

Toto mýdlo vzniklo ze tří různých mýdel, všechny mýdla mají stejný olejový základ, ale liší se ostatním složením.Na druhou a třetí část jsem použila nakrájené mýdlo . První část mýdla je s 10% přídavkem ajurvédského prášku z Manjishty .

Manjistha neboli mořena srdčitá je díky svým vlastnostem výborná při použití v boji proti akné a na problematickou pleť.
Síra a taniny přítomné v rostlině mají antibakteriální vlastnosti. Tato rostlina má salicyláty podobné aspirinu.
Manjishta se v Indii už po staletí používá proti stárnutí,na čištění pleti. Pomáhá snižovat nečistoty, vrásky, skvrny, změny barvy kůže.

Další část je kombinací Esenciálních olejů mandarinka, pomeranč, litsea cubeba, mrkvového oleje, kaolinu, papriky a mandarinkového pudru.

Mandarinkový esenciální olej se hojně používá v přírodní kosmetice. Tento olej pokožku tonizuje, pomáhá bojovat proti akné, pupínkům, striím i vráskám. Používá se většinou k ošetření mastné a unavené pokožky, protože je dobrým tonizujícím prostředkem.

Pomerančový esenciální olej je vhodný pro výživu podrážděné a k akné náchylné pokožce, je také účinnou podporou při tvorbě kolagenu v kůži. Pomeranč a jeho oranžová barva podporuje pocit štěstí a tepla, což je hojně využíváno v aromaterapii.

Litsea Cubeba tato silice má antibiotické, protizánětlivé a stimulační účinky. K ošetření mastné, zánětlivé a nervózní pleti.

Mrkvový olej obsahuje vitamín A zlepšuje ochranné funkce pokožky, zvyšuje tvorbu nových buněk a podporuje tvorbu kolagenu.
Mrkvový olej díky těmto látkám zpomaluje stárnutí pleti, jevynikající na vrásky a právě díky betakarotenu je výborným ochranným olejem před a po opalování.

A poslední třetí část je kombinace marockého jílu, skořicového, lékořicového, hřebíčkového pudru, mrkvového oleje a esenciálního oleje z hřebíčku, badyánu a skořice.

Skořice spolu s medem je opravdovým pomocníkem při léčbě akné. Mimo jiné extrakty ze skořice dokáží uhladit strie a navíc odstraňuje celulitidu. Má regenerační účinky, které působí blahodárně na obnovu buněk.
Díky skořici, se tak pokožka lépe vyrovnává s oxidačními procesy.

Lékořice působí proti začervenání i akné. Je vhodná na kožní problémy, jako je dermatitida, lupenka. Často se v kosmetických přípravcích používá v kombinaci s vitaminem C, tato kombinace zvyšuje účinek zesvětlování skvrn a posiluje pokožku proti předčasnému stárnutí pleti a tvorbě vrásek.

Hřebíčkový esenciální olej je vhodný na mastnou pleť při zánětlivých procesech, akné.

Badyánový esenciální olej je známý pro své povzbuzující a antiseptické účinky.

Marocký jíl má úžasné čistící účinky – opatrně čistí pleť, odstraňuje černé tečky a pokožku hydratuje.

Olejový základ:
Sádlo, Olivový olej, Kokosový olej, Bambucké máslo, Ricinový olej.

Vše dohromady dává mýdlo, které je velice zajímavé nejen svým vzhledem, ale i složením. Je vhodné pro všechny typy pleti (kromě dětské a velmi citlivé kvůli esenciálním olejům) ale hodí se především pro problematickou pleť se sklonem k akné.

Normální

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s