Mýdlo

Něco málo o mýdle 2.část -jak správně používat a skladovat mýdlo?

Přírodní mýdlo vám při správném uskladnění v koupelně vydrží i 2 měsíce. A jaké je to správné skladování? Investujte do mýdlenky, ideální mýdlenka je s dvojitým dnem, další možnost je jutová, nebo sisalová mýdlenka, také se dá použít dřevěná, nebo keramická, já moc dřevěnou nedoporučuji protože je sice krásná a přírodní, ale dřevo nasákne více vody a pak může hnít…a to přece nechceme.Další varianta je síťka na mýdlo, kterou snadno zavěsíte někde v koupelně a mýdlo odkape a uschne na všech stranách.

Také se snažte nenechávat mýdlo na místě kde svítí slunce, v kombinaci s vlhkostí, vám mýdlo velmi rychle žlukne.

Pokud máte mýdel více ale používáte jen jedno, ostatní mýdla uchovávejte mimo koupelnu, nejlépe ve skříni nebo v tmavé chladnější místnosti a opět platí že světlo a teplo urychluje žluknutí mýdla. Jde použít krabice od bot, kde můžete nechat ty malé drobné sáčky které pohlcují vlhkost, dbejte ale aby se nedotýkali mýdel přímo!

A jaké jsou výhody používání přírodního mýdla?

  • Mýdlo se velmi snadno používá. Stačí napěnit s troškou vody, nanést a hned smýt. Výhodou je, že mýdlo nenechává povlak na kůži a jde velmi snadno smýt.
  • Přírodní mýdlo můžete bez problémů používat ráno i večer. Pokožku vyčistí a zanechá jemnou a hebkou.
  • Mýdlo vám vydrží dlouho. I jen malé balení mýdla vám vydrží celé měsíce opravdu pravidelného používání.
  • Mýdlo je skvělé na cesty. Sbalíte ho klidně i do letadla, nikde se vám nevylije a navíc ho použijete na všechno.

Lidská pokožka má PH okolo 5.5 , většina tekutých mýdel má PH podobné jako pokožka, Tuhá mýdla se pohybují v rozmezí 7-9 PH, mají tedy na pokožku lepší ochranný vliv ovšem jakkoli je mýdlo šetrné, je to přeci jen mýdlo, tudíž nepatří na sliznici a oči. Při používání přírodních mýdel se pokožka méně vysušuje, to ale neznamená že bychom to měli s mýdlem přehánět!
V porovnání s konvenčním průmyslově produkovaným mýdlem se přírodní mýdla vyznačují přirozeně vysokým obsahem glycerinu z použitých olejů, másel a tuků, který zajišťuje lepší hospodaření s vodou. Přírodní mýdlo obsahuje oproti konvenčním také nesaponifikované lipidy, ty nahrazují v pokožce část odmytého kožního seba. Přírodní mýdlo omezí vznik pocitu napjaté kůže a kůži změkčí.

Jak jej používat při koupání či sprchování? Mýdlo napěňte v rukou a umyjte se, poté důkladně opláchněte! Ideální je neutírat tělo ručníkem, ale nechat pokožku volně oschnout, pokud ale vám tato varianta vadí, nechte pokožku alespoň chvíli vlhkou a až po chvíli se utřete ručníkem. A nezapomeňte se také postarat o své mýdlo aby vám dlouho vydrželo!!!

A co si řekneme o mýdle příště? Co takhle se podívat na výrobu mýdla studeným procesem podrobněji?

Normální

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s