Mýdlo

Něco málo o mýdle… 1. část

Jelikož mnoho lidí neví co je vlastně opravdové přírodní mýdlo a jak má vypadat jeho složení, jaký je rozdíl mezi tím opravdovým mýdlem a mýdlem které se sice tváří jako mýdlo a jako mýdlo je i prodáváno, ale vlastně pravým mýdlem není, rozhodla jsem se napsat pár informací, snad vám pomůžou zorientovat se v této problematice a budete mít konečně jasno.

Takže začneme od začátku… jak se vlastně takové mýdlo vyrábí a z čeho je složeno?

Základní složení každého mýdla je VODA+OLEJ+HYDROXID (sodný nebo dráselný)= GLYCERIN+MÝDLO

VODA :může být nahrazena jakoukoli tekutou složkou a slouží zde především k rozpuštění hydroxidu sodného, nebo dráselného. Jako vodní složka může posloužit mléko, hydrolát, odvar , pivo, sekt nebo také pyré.

HYDROXID: Máme dva druhy: Hydroxid sodný a dráselný a jaký je v nich rozdíl při výrobě mýdla? Ten sodný vytváří tuhá mýdla a dráselný tekutá mýdla , také se dají použít oba v kombinaci a pak vzniká mýdlo krémové, které je výborné například na holení.

OLEJ: Na výrobu mýdla se dají použít všechny oleje, ale nebudeme si nic zastírat…ne všechny oleje a tuky jsou ideální. Některé oleje mají velmi krátkou dobu použitelnosti a proto nejsou příliš vhodná do mýdel. Základní oleje které se používají do mýdel jsou: Olivový, kokosový, palmový (tomu já se vyhýbám), ricinový, kakaové máslo, bambucké máslo, sádlo, lůj, rýžový olej, slunečnicový olej, řepkový olej, světlicový olej, mandlový olej….a mnoho dalších které se používají v menším množství.

GLYCERIN: Při výrobě mýdla vzniká glycerin, který je v mýdle obsažen okolo 6% , v průmyslové výrobě mýdla, se glycerin z mýdla odstraňuje, následně ze prodává nebo zpracovává jinak a pak se zpět do mýdla zpracovává…O tom si povíme v jiném článku. Vzhledem k tomu že glycerin je hydroskopický, tedy velmi dobře váže vodu, proto musíme dbát na to aby mýdlo nezůstávalo ve vodě, proto je dobré používat mýdlenky, nebo síťky na pověšení.

Další důležitá informace je:

Skladování mýdla: Jak tedy správně skladovat mýdlo? Nejlépe skladovat mýdlo v suché místnosti (tady nepatří koupelna!!!!) kde je velmi malá míra vlhkosti a temno.V žádném případě ne tam kde celodenně svítí slunce! Tyto podmínky razantně snižují životnost mýdla a napomáhají jeho žluknutí!Můžu přidat jeden příklad když jsme jeli na dlouhou dovolenou (měsíc) nechala jsem mýdlo normálně v koupelně, kde je velká vlhkost vzduchu a přes okno na něj každé odpoledne (západní strana) svítilo sluníčko…když jsem se po dovolené vrátila musela jsem to mýdlo vyhodit…a to samé mýdlo které mám uchované v dřevěné krabici v temnu (přidala jsem takové ty silikonové pytlíčky co bývají v každé krabici od bot) mám již přes rok a je pořád dobré…takže co z toho vyplívá?

Dobré skladování = Dlouhá životnost mýdla

A jaký je tedy rozdíl v mýdle které se vyrábí průmyslovou výrobou, mýdlovou hmotou a opravdovým mýdlem?

Tak začneme výrobou mýdla v továrnách:

průmyslová výroba: Směs tuků a louhu se zahřívá na 80-100°C ve velkém kotli kde vzniká viskózní směs, tzv. „mýdlový klíh“. Ten se nadále upravuje přidáním soli až se na povrchu roztoku vyloučí pevné „jádrové mýdlo“. V roztoku zůstávají zbytky louhu, soli a glycerín. Po dočištění se jádrové mýdlo suší, přidají se látky, které zlepšují jeho mechanické vlastnosti (aby bylo mýdlo tvrdé, dobře se lisovalo), zpět se přidá glycerín, doplní o vůně, barviva, konzervanty aj. a vylisuje se do požadovaného tvaru. Takto vyrobená mýdla mohou na pokožku působit negativně. Negativní vliv mají látky přidávané pro „zlepšení“ kvality mýdla.

Zde příklad složení mýdla vyrobeného průmyslovou metodou:

: Sodium Tallowate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Parfum, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Lanolin Alcohol (Eucerit®), Glyceryl Glucoside, Octyldodecanol, Sodium Thiosulfate, Sodium Chloride, Tetrasodium Etidronate, Disteardimonium Hectorite, Methyl Benzoate, Benzyl Alcohol, Limonene, CI 77891.

metoda za studena: Oproti tomu mýdla vyráběná metodou za studena jsou většinou prosta všech syntetických „zlepšovacích“ sloučenin. Mýdlotvorný proces se děje při teplotě cca 30°C-50°C. Louh je spotřebován, neboť se ho přidává jen tolik kolik je třeba. V mýdle zůstává glycerín, který se nijak neodděluje (6% +-) a přebytek použitých nezreagovaných tuků(takzvané přetučnění /superfat ale správně by měl být používám termín podlouhování). Dále se přidávají barviva, aromata, konzervační látky. Každý mýdlař používá jiné druhy barviv, někdo preferuje čistě přírodní barviva jako paprika, spirulina atd…Stejně jako někdo preferuje jen esenciální oleje, jiný dává přednost vonným olejům.Mýdla takto vyrobená možná nejsou tak pevná, barevná, voňavá, jako ta průmyslově vyrobená, ale přinášejí pokožce více užitku.

Mýdla vyrobené metodou za studena musí zrát alespoň 6 týdnů. Ptáte se proč? Protože za tu dobu z něj vyprchá zbytkový hydroxid, odpaří se přebytečná voda a vytvoří se mýdlová mřížka. Takové mýdlo má trvanlivost 6měsíců až 1 rok, v závislosti na použitých olejích a skladovacích podmínkách můžou vydržet i déle, jsou ovšem mýdla které potřebují zrát déle 1 rok (100% olivové mýdla) a jejich trvanlivost je pak logicky delší.

Stejný systém funguje u mýdel která jsou vyráběna tzv. Hot procesem (proces za tepla) kdy je mýdlo “uvařeno” ve vodní lázni, nebo v pomalém hrnci, toto mýdlo je prakticky hotové po vyrobení, protože již všechen hydroxid zreagoval, ale jelikož obsahuje pořád dost vody, je třeba počkat 14 dní aby se odpařila všechna voda a dotvořila se mýdlová mřížka.

Stejným procesem se vyrábí i tekuté mýdlo, kdy se “uvaří” mýdlová pasta, která se poté rozředí destilovanou vodou.

Zde je příklad složení jednoho z mých mýdel vyrobených metodou za studena.

Lard, sodium olivate, sodium cocoate, sodium cocoa butterate, glycerine, sodium sheabutterate, cannabis sativa (Hemp) seed oil,sodium castorate, Oat Flour Avena Sativa (Oat) Kernel Flour …

Glycerínová mýdla: glycerínová mýdla se vyrábí rozpuštěním mýdlové hmoty (ve vodní lázni nebo mikrovlnné troubě), přidáním vonných složek, barviv, popř. glycerinu a vyživujících olejů a následným vylitím takto upravené hmoty do forem. Mýdlo se pak nechá zatuhnout. Takto mohou vznikat mýdla různorodých tvarů, barev a vůní.Nevýhodou pro mne jako spotřebitele je, že mýdlová hmota se vyrábí průmyslově, více méně stejně, jako mýdla. I v některých mýdlových hmotách naleznete „zlepšující“ látky, které v mýdle vyrobeném z původních surovin, tj. tuku a louhu nenajdete.

zde je příklad z čeho je taková hmota složena, existují i mýdlové hmoty které neobsahuje SLS… ale i tak posuďte sami chcete tohle na kůži?

Glycerin, Aqua , Sodium Stearate,Propylene Glycol,Sorbitol , Sodium Laurate , Sodium Laureth Sulfate . Sodium Chloride , Sodium Lauryl Sulfate , Stearic Acid , Lauric Acid , Pentasodium Pentetate , Tetrasodium Etidronate .

Myslím že tohle by pro dnešek stačilo…

Normální

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s