Mýdlo

Mandarinkovo-Skořicové muffiny

Právě tyto muffiny už jsem chtěla dlouho udělat, nebudu zapírat inspirovala mne jedna fotografie z Instagramu.

Vzhledem k tomu že jsem teď nemocná tak jen „plánuju“ z postele. A rozhodla jsem se pro oživení vypočítat recept manuálně, tedy ne zcela😉 kalkulačka pomohla a také jsem si recept pro jistotu přepočítala také v mýdlové kalkulačce.
zde jsou saponifikační čísla nejpoužívanějších olejů:

saponification-chart

Počítat recept manuálně jsem se naučila na blogu tetičky Kláry auntieclaras.

Zde je výpočet množství NaOH a množství vody potřebné k saponifikaci vybraných olejů.
A tady je přepočet v mýdlové kalkulačce.
Rozdíly jsou jen nepatrné a tak platí že výpočet NaOH se zaokrouhluje směrem dolů, zatím co u vody si můžeme dovolit zaokrouhlit směrem nahoru.

Dále je třeba vypočítat množství kyseliny citronové a NaOH potřebné na citrát sodný. Tak jdeme na to:

Budeme počítat 4% citrát, takže vypočítáme 1% ze 300g olejů tj. 3

3 x 4 (chtěné % citrátu) = 12 g kyseliny citronové

12g kyseliny citrónové x 0,751 (saponifikační číslo pro NaOH) = 9,012g NaOH


Tak máme vypočítáno a můžeme se vrhnout do příprav na výrobu, jak je vidět tak hmotu jsem rozdělila na dvě části obě části budou mít základ 300g olejů, nejdříve si připravím „tělíčka“ takže spodní část muffinu která bude tvořena ze základní směsi olejů, mleté skořice- která dodá jemný peeling , skořicového esenciálního oleje pro krásnou teplou vůňi a pro fixaci vůně také marockým jílem. Druhá část mýdla bude mandarinková a rozhodla jsem se na ni použít annato semínka v roztoku hydroxidu které dodají mýdlu krásnou žlutou barvu, kromě základních olejů pak ještě mandarinkový prášek, který jsem si sama vyrobila tak, že jsem nakrájela, nasušila a pomlela mandarinky na prášek, tento prášek bude v mýdle také působit abrazivně, vybrala jsem esenciální olej mandarinka, pomeranč a litsea cubeba a na fixaci vůně kaolin jíl. Na povrch jako ozdobu jsem nasušila kolečka mandarinek.


A jde se na to… a jak to tak bývá člověk míní a život mění… když jsem připravovala spodní skořicovou část, která byla složena z marockého jílu, mleté skořice, mletého hřebíčku a mleté lékořice, dále esenciálního oleje skořice, hřebíčku, badyánu a mrkvového oleje…tušila jsem že stopa bude velmi rychlá, ale že až tolik rychlá jsem nečekala. Hmotu jsem do formiček kydala tak že byla už zčásti ztuhlá…takže výsledek byl sice krásně voňavý, ale naprosto nedokonalý tvar muffinu, takže pro velký úspěch pokus číslo dvě.

První várka se moc nepovedla…

Jelikož jsem ale spotřebovala všechen skořicový esenciální olej, rozhodla jsem se že tentokrát to bude bez esenciálních olejů a přidala jsem pouze více skořice a lékořice v prášku. Takže výsledné složení spodní části je toto:

Olivový panenský olej, sádlo, kokosový tuk, bambucké máslo, ricinový olej, mrkvový olej, citrát 4%, skořice mletá, hřebíček mletý, marocký jíl, lékořicový prášek.

Druhá várka už dopadla dobře.

A pak jsem se vrhla na další tedy horní část „krém“, ten zase pro jistotu nehodlal ztuhnout do požadované tuhosti díky obsahu citrusových esenciálních olejů. Takže jsem čekala více než půlhodiny na to až hmota ztuhne abych mohla zdobícím sáčkem napovrch udělat „krém“.

Složení je toto:
Olivový panenský olej, sádlo, kokosový tuk, bambucké máslo, ricinový olej, mrkvový olej, citrát 4%, mandarinkový prášek, paprika, kaolin, esenciální oleje: tangerine, pomeranč a litsea cubeba, annato.


Zde je čerstvě vyrobené mýdlo. Na ozdobení povrchu jsem použila již zmiňované nasušené kolečka mandarinek, kokosový cukr a špetku skořice

A tady už jsou muffinky hotové a připravené na zrání…

A tady ještě video:

Normální

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s