Mýdlo

Santal, Cedr a Ambra

Tohle mýdlo je opravdu plné santalu a to doslova, na toto mýdlo jsem použila prášek ze santalového dřeva, který společně s červeným jílem působí abrazivně v tomto mýdle.

Zatímco Santalové dřevo má antiseptické, stahující, protizánětlivé a desinfekční účinky.

 Dezinfekční kvalita santalového dřeva se hodí hlavně na problémovou pleť,  tedy zejména k léčbě vyrážky, akné a jiné kožní erupce. Jeho baktericidní kvalita potlačuje růst bakterií. Je také výborné na mastnou pleť a také pomáhá při tónování kůže…


Tak dračí krev (Sangre de drago) je ceněna pro své analgetické a antivirotické účinky je užitečný při různých druzích poranění. Urychluje podporu hojení a zacelení ran. Zároveň chrání před vniknutím infekcí.

Červený jíl obsahuje minerální látky, odstraňuje toxiny z těla a má uklidňující a detoxikační účinky.Používá se k vnitřní a vnější hygieně. Blahodárně působí na citlivou pleť, podporuje normální tvorbu kolagenu v pokožce, zvláčňuje a rozjasňuje.

Toto mýdlo voní jemně svou zemitou a kořeněnou vůní díky obsaženému vonnému oleji, ale vzhledem k množství použitého oleje voní jen jemně, podmanivě…nikterak vulgárně.

Vůně santalového dřeva je čarokrásná a uklidňuje, má antidepresivní účinky, napomáhá práci srdečního svalu, s podtóny sladce-kořeněné Ambry a nasládle- dřevitě-sametově hebkou vůní Cedrového dřeva je toto mýdlo ideální jak pro muže tak ženy… jak jsem již napsala mýdlo je zároveň abrazivní díky jílu a prášku ze santalového dřeva.

Jeho zajímavý design vznikl metodou za studena a můj upravený Feather swirl ala FreyaHemgjord (to vznikne tak, když zapomenete nakonec udělat jednu takovou věc…jako jeden tah drátkem od prostřed dolů…kdy má vzniknout podoba peříčka..) struktura je odlišná neboť na tmavší části, jsem přidala k základní směsi jak aktivní uhlí tak také více vody a tím vznikly „letokruhy“… takže vlastně díky jedné zapomenuté věci jsem přišla na nový dřevěný styl.

Mýdlo prošlo gelovou fází. (v troubě a potom na topení )

Druhý den jsem mýdlo nakrájela, orazítkovala a dozdobila zlatým mica oxidem… a tradá na polici za kamarády.

Jen se těšte za chvíli přibude na polici další soused…

Složení: Sádlo, kokosový olej, olivový extra panenský olej, bambucké máslo, konopný olej, kakaové máslo, rýžový olej, ricinový olej, makadamiový olej, dračí krev, červený jíl, santalové dřevo, červený oxid, kokosové aktivní uhlí, bezftalátový vonný olej (santal, ambra, cedrové dřevo), zlatá mica oxid, glycerin.

Normální

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s