Mýdlo

RŮŽE a JÍL

Toto krémové mýdlo, je vytvořené speciálně pro jemnou pleť.

Kromě pěčujících olejů a másel jako kakaové a bambucké je ve složení také
humánní hedvábí, prášek z damašské růže, růžový jíl, červený jíl, dračí krev, glycerin, kyselina citronová, Esenciální olej: geranium, tymián, cedrové dřevo, litesea cubeba a malinké množství bez ftalátového vonného oleje anglická růže.

Přesto že jak tymiánový olej, tak cedrové dřevo esenciální olej jsou vhodné spíše na problematickou pleť tak jsem se rozhodla tuto silnou kombinaci požít na toto mýdlo i když je určeno na jemnou pleť, neboť množství těchto E olejů je v mýdle jen velmi málo, neměly by proto působit nijak dráždivě na jemnou pleť.

Citrát sodný je v mýdle obsažen 4%

Kokosové mléko společně s červeným a růžovým jílem s přídavkem dračí krve v glycerinu a práškem z damašské růže jsem se rozhodla přidat až do stopy, zároveň s esenciálními oleji, vzhledem k receptuře kde bylo zastoupeno velké množství kyseliny stearové… mýdlo šlo velmi rychle do husté stopy, takže jsem nemohla počítat s žádným složitým designem, ale sušené růžičkové poupata z vlastní zahrádky jsem si neodpustila, po vyndání z formy a nakrájení jsem ozdobila vršky mýdla ještě trochu zlaté mica (oxid), zároveň jsem oxid použila i na razítko a tradá mezi ostatní mýdelka na rošt aby pořádně uzrálo.

Tady je už mýdlo nakrájené, orazítkované a ozdobené zlatou mica oxidem.

DAMAŠSKÁ RŮŽE – tradičně se používají v ajurvédské medicíně pro své antiseptické, povzbuzující a zklidňující účinky. Zpříjemňují péči o pleť a stojí vždy v základu luxusní kosmetiky. Plátky růží se vždy používaly na extra citlivou, zanícenou, suchou a stárnoucí pleť. Plátky růží v pudru pomáhají uvolňovat kapiláry a čistit pleť. Růže má chladící účinky a byla vždy výsadou králů a královen.

RŮŽOVÝ JÍL se hodní pro čištění citlivé pleti, protože má velmi jemné exfoliační vlastnosti. Pomáhá zlepšovat krevní cirkulaci a snižuje výskyt ucpaných pórů.

RŮŽE má mírné stahující účinky, tedy snižuje výskyt rozšířených pórů a jemných vrásek. Je ideální pro suchou a citlivou pokožku, protože napomáhá udržovat její vlhkost. Růže je bohatým zdrojem vitamínu C, který pleť chrání před oxidací.

Červený jíl je uklidňující, používá se na záněty kůže.Detoxikace a revitalizace, na unavenou kůži.

Hedvábí,
tajemství zázračných vlastnosti mýdla s hedvábím je, že obsahuje hedvábné aminokyseliny a bílkoviny, které mají odpradávna rozsáhlé využití při výrobě kosmetických prostředků a to díky svým pečujícím, hydratačním, zvláčňujícím, vypínajícím a kondicionujícím vlastnostem.

Tajemství zázračných vlastnosti mýdla s hedvábím je, že obsahuje hedvábné aminokyseliny a bílkoviny, které mají odpradávna rozsáhlé využití při výrobě kosmetických prostředků a to díky svým pečujícím, hydratačním, zvláčňujícím, vypínajícím a kondicionujícím vlastnostem.

Hedvábí je jednou z nejkvalitnějších přírodních vláken. Obsahuje bílkoviny, které jsou velmi podobné struktuře lidské pokožky a mají vysokou vazebnost. Hedvábí má cenné vlastnosti v kosmetických přípravcích a tím splňuje ideální podmínky pro optimální péči o pleť.

Kokosové mléko čistí pokožku, zklidňuje podrážděnou pokožku, vyživuje pokožku do hloubky

Kokosové mléko obsahuje kyselinu laurovou, střednědobý řetězec nasycených mastných kyselin, běžně vyskytující se v mateřském mléce – což je užitečné, především jako přestavěný antibakteriální prvek.

Kompletní složení mýdla:

Olivový extra panenský olej, bambucké máslo, kokosový olej, kakaové máslo, rýžový olej, ricinový olej, avokádový olej, kokosové mléko, humánní hedvábí, prášek z damašské růže, růžový jíl, červený jíl, dračí krev, glycerin, kyselina citronová, Esenciální olej: geranium, tymián, cedrové dřevo, litesea cubeba a malinké množství bez ftalátového vonného oleje anglická růže.

#Mýdlo #RŮŽE

Normální

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s