kosmetika

Heřmánkové pohlazení

Heřmánkové pohlazení je úžasný balzám na tělo, který je velmi šetrný k pokožce.

Na tento balzám jsem použila filtrované bambucké máslo, panenský konopný olej a esenciální olej z heřmánku modrého.

Tuto trojkombinaci jsem zvolila pro její blahodárné účinky na suchou, exematickou kůži , zklidňující i psoriázu (lupenku).

Heřmánek modrý napomáhá hojení zánětů kůže, má protialergické účinky, zklidňuje pokožku. Obsahuje narozdíl od heřmánku římského azulen.

Azulen je také zodpovědný za skvělé působení heřmánkového oleje na podrážděnou kůži, kterou léčí, desinfikuje a zbavuje zánětů. Díky schopnosti odvádět z těla toxiny je velmi účinný proti akné a ekzémům. Oba druhy olejů pak mají výrazné hojivé schopnosti, podporují rychlou regeneraci jizev a zabraňují infekci. Je možné je nanášet neředěné přímo na pokožku nebo přidávat do jiných kosmetických přípravků.

Protože je heřmánkový olej zároveň velmi účinný, ale jemný, je velmi často využíván v kosmetických přípravcích pro nejmenší děti. Nezpůsobuje alergie a dokáže pokožku zhojit, vyživit a ochránit před dalším podrážděním. Vzhledem k obsahu vyloženě hojivých látek je pro dětskou kosmetiku využíván spíše heřmánek pravý právě kvůli obsahu azulenu, který je často přidáván i do kosmetických přípravků bez dalšího obsahu přírodních látek nebo do léčivých mastí. Tam je jeho použití jistě prospěšné, musíme si ale uvědomit, že v původní formě, to jest v esenciálním oleji, se vyskytuje mnoho dalších látek, které působí synergicky a účinnost oleje je tím pádem dalo vyšší než při použití pouze jedné extrahované složky.

Bambucké máslo se filtruje přes vulkanické kameny (perlit), při tomto procesu se nevyužívají žádné chemické procesy. Liší se od nativního bambuckého másla tím že je bez vůně (nebo chete-li zápachu) a má krémovější bílou barvu.

Konopný olej z konopných semínek představuje jeden z největších zdrojů mastných kyselin. Je ideální k hydrataci a výživě velmi suché pokožky se sklonem k podráždění. Jeho pravidelným používáním předejdete vysoušení pokožky, jejímu šupinatění i nepříjemnému svědění. Vzhledem ke svým účinkům se konopný olej osvědčuje také v péči o atopickou nebo psoriatickou pokožku.

Konopný olej je bohatý na antioxidanty a obsahuje vysoký podíl omega nenasycených mastných kyselin. Pokožku proto omlazuje, zklidňuje, navíc podporuje její odolnost vůči alergickým reakcím. Má také mimořádné protizánětlivé účinky, a tak podporuje hojení ran a tiší popáleniny.

Normální

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s