Mýdlo

PROPOLISový zázrak

Vůně propolisu je jedna z mých nejoblíbenějších a mému nosu lahodící vůně.

Vzhledem k tomu že mýdla vyrobena metodou za studena prakticky „nejdou“ vyrobit s alkoholem, tak abych mohla udělat mýdlo s propolisem nezbylo mi udělat nic jiného než se vrhnout do mýdla které bude vyrobené metodou za tepla.

Na toto mýdlo jsem použila vlastní propolisovou tinkturu a je obohaceno dalšími včelími zázraky jako včelí pyl, včelí vosk a med, dračí krev v glycerinu a jako třešnicka na dortu jsem přidala jako přetučnění makadamiový olej…

Základní báze receptu je pak tato:

Olivový olej panenský, kokosový olej, bambucké máslo, rýžový olej infuze santalové dřevo, kakaové máslo, včelí vosk a ricinový olej.

Citrát v mýdle je obsažen 4%.

Přetučnění jsem zadala 3% na zmýdelnění a dalších 7% makadamiového oleje jsem přidala po gelové fázi. Tím že jsem olej přidala až po gelové fázi se zajistí to že těch 7% oleje nebude zmýdelněno a tedy všechen makadamiový olej zůstane v mýdle a bude moci působit na regeneraci kůže.

Alkoholové tinktury z propolisu obsahuje mýdlo 4%. Tinkturu jsem společně s medem a květovým pylem přidala také po gelové fázi, kdy je mýdlo už prakticky hotovo.

mýdlo v gelové fázi

Mýdlo jsem dala“vařit“ ve dvě hodiny a již za hodinu bylo hotové, jeho bezpečnost jsem vyzkoušela fenoftaleinovým roztokem a poté jsem přidala makadamiový olej a směs propolisové tinktury, medu a pylu.

a šup s tím do formy…musela jsem pracoval velmi, velmi rychle, ale nakonec se povedlo, v pět hodin jsem mýdlo nakrájela a orazítkovala a teď jej nechám alespoň 14 dní odpočinout. Během této doby se v mýdle dotvoří mýdlová mřížka a vysuší se přebytečná voda která ještě v mýdle zůstala… ale už teď má nádhernou bohatou pěnu a jemnou medovou vůňi.

Složení mýdla je:

Olivový olej panenský, kokosový olej, bambucké máslo, rýžový olej, kakaové máslo, včelí vosk, ricinový olej, demi voda, kyselina citronová, hydroxid sodný, lesní med, včelí pyl, propolisová tinktura, makadamiový olej, bronzová mica oxid.

Normální

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s