Mýdlo

Mrkev a Med v hlavní roli..

Mýdlo s mrkví a medem je jedno z mých prvních mýdel… za ty roky jsem několikrát zaexperimentovala se skořicí…medem, ale nikdy ne s oleji.

Nýní nastal čas k ohlédnutí zpět a k revizi…a výsledek je nové pojetí tohoto úžasného mýdla… a to na celé bázi.

Jak zní úvod tohoto článku mrkev a med v hlavní roli.
Z mrkve jsem udělala mrkovové pyré, kterým jsem nahradila část vody v receptu. Toto pyré jsem přidala až do emulované hmoty společně s medem a mrkvovým olejem.

Do Vodní části jsem přidala odvážené množství kyseliny citronové a zneutralizovala jsem přesným množstvím hydroxidu sodného (a tím jsem vyrobila citrát sodný 4%) poté teprve vsypala hydroxid sodný potřebný pro zmýdelnění olejů.

Do směsi zahřátých olejů jsem přidala ovesný protein.

Umíchala jsem emulzi a do ní jsem nalila mrkvový za studena lisovaný olej, mrkvové pyré a med. A pak to šlo vše velmi rychle…nejen že mrkvové pyré obsahuje cukr který urychluje stopu,ale hlavně med velmi stopu urychluje…šup do formy… A zbývá jen posypat skořicí a je hotovo.
Toto mýdlo nejde do trouby ani náhodou… všechen ten obsažený cukr zaručuje že mýdlo půjde velmi rychle a velmi snadno do gelové fáze… Není třeba jej ani zvlášť izolovat spíše je třeba jej hlídat aby se nepřehřálo…

Já jsem mýdlo “zavřela” do dřevěné krabice s víkem a pravidelně kontrolovala jestli není přehřáté.
Za 24 hodin šup z formy ven a nakrájet…orazítkovat (razítkováno je skořicí) a pak už jen trpělivě čekat až vyzraje a bude se dát bezpečně používat.
Už se moc těším🤗

Složení tohoto mýdla je:

Olivový panenský olej, kokosový olej, kakaové máslo, ricinový olej, bambucké máslo, včelí vosk, jojoba olej, mrkvový olej, med, skořice, mrkvové puré, ovesný protein, kyselina citronová, hydroxid sodný, demi voda.

Normální

Zanechat odpověď

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s